PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā/2014

  • Projekta norises laiks: 01.01.2014 - 31.12.2014
  • Projekta izmaksas: 26 271,90 EUR
  • Finansētājs: Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments un Latvijas valsts
  • Kontaktpersonas: Laura Leitlante

PROVIDUS 2014.gadā turpināja īstenot projektu "PROVIDUS - valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā", ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Iesaki citiem:

Galvenās aktivitātes darba plāna ietvaros bija: pētījumi, raksti, atzinumi un analīze, līdzdalība darba grupās un komisiju sēdēs, interešu aizstāvības aktivitātes, sabiedrības līdzdalības rīku uzturēšana un pilnveidošana.

Nozīmīgākie plānotie rezultāti bija: 12 atzinumi vai analīzes, dalība 85 darba grupu, komisiju sēdēs un sanāksmēs, 15 raksti/blogi portālā www.politika.lv, Saeimas un Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu programmu analīze, ES dalības desmitgades vērtējums, 15 raksti portālā www.socialauznemejdarbiba.lv, 2 sabiedriskās apspriedes portālā www.MusuValsts.lv un 500 ierosinājumi no iedzīvotājiem, viens rīks „Pielaiko Partiju!”.

PROVIDUS darba plāna mērķis bija nodrošināt, ka veiktie pētījumi un projektu aktivitātes kļūst par pārmaiņu katalizatoru, un tas tika nodrošināts caur inovatīviem līdzdalības rīkiem internetā un aktīvu darbu interešu aizstāvībā, iesaistot plašāku sabiedrību un aktīvas nevalstiskās organizācijas.

Darba plāna netiešais mērķis bija veicināt plašāku sabiedrības līdzdalību politikas plānošanas un ietekmēšanas procesos, iedrošināt un izglītot aktīvos cilvēkus par interešu aizstāvību, sociālo uzņēmējdarbību un dot rīkus viedokļa paušanai ērtā un visiem pieejamā veidā.

2014.gada darbības programmas ietvaros sasniegtie rezultāti:

Laba pārvaldība:

Enerģētikas politika:

Sociālā uzņēmējdarbība:

Sabiedrības līdzdalība:

 

Aktīva pilsoniskuma un līdzdalības demokrātijas veicināšana

Projekts ļāva tehniski nodrošināt vairāku publisko diskusiju pārraidīšanu portālā:

Projekta ietvaros sagatavotas vairākas publikācijas lapā www.democracyoneday.com:

Sagatavota publikācija/apkopojums par www.democracyoneday.com aprakstītajiem līdzdalības rīkiem: "Demokrātijas darbarīki".

Informācijas un publicitātes pasākumi

2014.gada 12.martā kā projekta publicitātes pasākums tika sarīkota lekcija un diskusija Rīgas Stradiņa Universitātē "Lobēšana 1.0.1- ieskats lobēšanas plānošanā", kā ietvaros tika apskatīti jautājumi par interešu aizstāvību plašākā NVO sektora kontekstā. Fotogrāfijas no pasākuma.

PROVIDUS pētnieku regulāri sniegti komentāri medijos par labas pārvaldības aktualitātēm, kuri lasāmi arī mūsu Facebook kontā.

 

Projekta 2013.gada programma un sasniegtie rezultāti.

 

Sif eez graf elProjektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta in Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Plašāka informācija par finansējuma sniedzēju: www.sif.lv, www.eeagrants.org, www.eeagrants.lv

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule