Turpinām strādāt, lai Zolitūdes traģēdija netiktu aizmirsta

PROVIDUS kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām iesniedzis priekšlikumus valdības rīcības plānam, kā arī tuvākajā laikā rīkos apspriešanu par sabiedriskās komisijas izveidošanu.

Iesaki citiem:
Lietus
Foto:snowcat

Lai Zolitūdes traģēdija netiktu aizmirsta, nevalstiskās organizācijas iesniegušas priekšlikumus valdības rīcības plānam, kā arī tuvākajā laikā rīkos apspriešanu par sabiedriskās komisijas izveidošanu. 

Priekšlikumus valdības rīcības plānam, lai izvērtētu Zolitūdes traģēdijas apstākļus un izskaustu tās cēloņus, ir iesniedzis Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Uzdevumu vidū ir ierosinājums Iekšlietu ministrijai vismaz reizi trīs mēnešos organizēt brīfingus par izmeklēšanas gaitu, kā arī rīkot īpašas tikšanās starp izmeklēšanas grupas vadītājiem un traģēdijā cietušajiem. Ekonomikas ministrija tiek aicināta ne tikai izpildīt apņemšanos uzlabot būvniecības kontroli, bet arī nodrošināt, lai informācija par visiem būvniecības projektiem būtu pieejama elektroniskā sistēmā. Valsts kancelejai vai Pārresoru koordinācijas centram būtu jāizvērtē valsts krīžu vadības sistēmas, kā arī jākoordinē dažādu valsts institūciju darbi traģēdijas apstākļu noskaidrošanai. Bet Tieslietu ministrijai būtu jāizstrādā likumprojekts ar noteikumiem sabiedriskās izmeklēšanas komisiju izveidei līdzīgu traģēdiju gadījumā.

Priekšlikumu pamatā ir janvāra beigās notikusī prāta vētra, kurā piedalījās aptuveni 20 nevalstisko organizāciju un institūciju pārstāvji, kā arī citi eksperti. Diskusijā tika izmantots PROVIDUS sagatavotais pārskats par to, ko atbildīgās institūcijas jau ir darījušas un plāno darīt Zolitūdes traģēdijas kontekstā.

Tuvākajā laikā Sabiedrība par atklātību Delna rīkos apspriešanu par sabiedriskās komisijas izveidi Zolitūdes apstākļu izmeklēšanai un sistēmisko kļūdu labošanai, piedāvājot sabiedrības vērtējumam priekšlikumu par komisijas uzdevumiem, sastāva veidošanas kritērijiem, kā arī finansēšanas nosacījumiem. Apspriede notiks tiešsaistes diskusiju platformā Mūsu valsts, un tās rezultātus Delna kopā ar Latvijas Pilsonisko aliansi iesniegs premjerei.

Prāta vētras apkopojums par darāmo Zolitūdes traģēdijas kontekstā, kā arī institūciju darīto un plāniem pieejams šeit (pdf).

PROVIDUS priekšlikumi valdības rīcības plānam Zolitūdes traģēdijas kontekstā

Plašāka informācija: Dace Akule, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS direktore, dace.akule@providus.lv, 29443520

 

Sif eez graf elPriekšlikumi sagatavoti projekta "PROVIDUS - valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Plašāka informācija par finansējuma sniedzēju: www.sif.lv, www.eeagrants.org, www.eeagrants.lv

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!