Atslēgvārdi:

VIDEO: Diskusija 'Ko sagaidām no augstākās izglītības?' 2

Kā Latvijas augstskolām nodrošināt kvalitatīvu augstāko izglītību?

Iesaki citiem:
Image001

Sākotnēji notika studentu debate par tēmu „Valstij jānodrošina bezmaksas augstākā izglītība”. Sarunā arī piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa, Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Zinātņu prorektors Tālis Juhna, Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs, LTRK viceprezidents un Zināšanu ekonomikas padomes vadītājs Aigars Rostovskis.

Diskusijas otrās sesijas uzdevums bija augstskolu galveno prioritāšu definēšana, lai tās varētu realizēt trīs sabiedrības uzdevumus – „zināšanu vairošana”, „speciālistu sagatavošana” un „inovācija”.

Diskusiju rīko Sorosa Fonds-Latvija un tā notika 23.janvārī.

Diskusijas pārraide portālā politika.lv nodrošināta projekta "PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
#SFLdiskusijas

Jautājums:
Vai tad bezmaksas izglītība nodrošina augsta intelekta cilvēku neizbraukšanu?
Papildjautājums Kiopas kundzei: Cik no 1. ģimnāzijas beidzējiem paliek Latvijā mācīties?
Kādi augstākās politikas līdzekļi pasaulē tiek lietoti, lai veicinātu jauniešu atgriešanos valstī pēc pasaules top 200 augstkolu beigšanas?

Paldies.
Jānis

Tmp author
Lasītājs

Ir svarīgi, lai jaunie speciālisti būtu nodrošināti ar darbu Latvijā. Tad viņiem nevajadzētu braukt pasaulē laimi meklēt. Arī Latviju cilvēki neatstātu. ES un citās valstīs viņi varētu apmainīties tikai pieredzē. Cilvēkam ir vajadzīgas savas mājas un Dzimtene, stabilitātes sajūta, drošība par sevi un savu ģimeni arī vecumdienās - pelnīta atpūta. Vējriteņi vēl nevienam neko labu nav devuši.

Citi autora darbi