Atslēgvārdi:

Pārvērtējot vadonismu Latvijā 28

Vai 15. maija apvērsums bija likumsakarīgs? Cik pamatotas ir cilvēku atmiņas par K. Ulmaņa laika ekonomisko uzplaukumu? Vai tiešām režīms bija „maigs”? Vai Vadonim varam pārmest kolaborāciju ar padomju okupācijas režīmu?

Iesaki citiem:
Luopenminded

Sadarbībā ar LU Open Minded publicējam kursu "Pārvērtējot vadonismu Latvijā: Kārlis Ulmanis vēsturē, kultūrā un atmiņā.

Kursa mērķis ir ieskicēt tos virzienus un atziņas, kas ir jaunākie Latvijas pagātnes pētniecībā, kas mēģina rast atbildes uz uzstādītajiem jautājumiem, vai rada jaunus jautājumus par K. Ulmaņa 15 maija Latviju.

Kursu sastādījis Dr.hist. Kaspars Zellis.
Lekciju publicēšana portālā politika.lv nodrošināta projekta "PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (28) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Leo Linnh

I enjoyed over read your blog post. Your blog have nice information, I got good ideas from this amazing blog. I am always searching like this type blog post. I hope I will see again.
http://www.head-soccer.com http://www.head-soccer2.com http://www.big-headsoccer.com http://www.big-headfootball.com/ http://www.big-headbasketball.com/

Tmp author
geometry dash

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have. http://geometrydash.co http://happywheels10.com http://agario0.com http://hulk-games.com http://snipergamesaz.com http://mylittleponygames.info http://happywheels2.co/ http://happywheelsaz.com http://mahjong0.com http://pacmanaz.com

Tmp author
uldis-v

"Skujenieks: emigrācija Latvijai draud ar katastrofu"
----------------------
Nupat portālā "Ir" publicētas latviešu atbildes,par lielākajiem draudiem Latvijai.Par lielākajiem draudiem uzskata Krieviju ap 500 atbildētāju.vel 1150uzskata ka drauds Latvijai ir "Saskaņas"partija,bet emigrāciju par draudu uzskata mazliet vairākpar 20,un tā arī islamistus uzskata par draudiem bišķi vairākpar 20.
Kārļa Ulmaņa brīdinājums,tiešām ,tiek ignorēts,jo neviens saprātīgs cilvēks nevar piekrist viņa aicinājumam:"palieciet savās vietās un kalpojiet krievu nacionālboļševikiem,Latvijai jābūt par Krievijas guberņu".Un ja nebūtu Gorbačova un 91gada 21. augusta un pats galvenais visu PSRSa apspiesto tautu nacionālisma Latvija vel joprojām būtu Krievijas guberņa.
Bija ,protams, latvieši,kas bija pieredzējuši carisko Krieviju un uzskatija ka tad ir bijis daudz labāk,mana mamma stāstija ka viņas tēvs arī tā domājis.Eduards Virza,kas sarakstijis savu slaveno darbu"Straumēni" pēc Ulmaņa rīkojuma aiztesās uz Padomju Krieviju,lai petītu "padomju" dzīves īstenību un pēc tam laikrakstā "Brīvā zeme" aprakstija savus iespaidus.
Tad kad 1937. un 1938.gadā latviešu boļseviki tika noslepkavoti Ulmanim šķita ka nav nekādu šķēršļu atgriezties Lielajā impērijā.Un nebija jau nekādas saprašanas kā organizēt bijušās Krievijas tautas uz savas neatkarības saglabāšanu.Bija parādijusies ideja par "Baltijas antantes "organizēšanu bet Eiropas fašisma modes tendences guva guva virsroku.Vai tas nav vilinoši pārdēvēt demokratisko Latviju par karaļvalsti un tādas pat idejas bija populāras arī kaimiņos.
Bet nepaklausīgā tauta negribēja klausīt vadoņa norādijumiem.
Ja "Vadonis"būtu valstsvīrs viņš būtu sapratis ka Vācijas un Krievijas draudzība ilgi nepastāvēs un kādas sekas Latvijai būs jāpiedzīvo no viņa gļēvās politikas.Es gribu domāt ka viņš tomēr saprata ka Vācija nekad Eiropā ar Hitlera politiku negūs virsroku.
Nu ,bet tauta kā viņa saprata tā arī darīja ,leģionāri ar savām asinīm nomazgāja kaunu ,ko izraisija vadoņa aplamā domāšana.

Tmp author
uldis-v

Vel piebildīšu:"Ja būtu izdevies pulkveža Štaufenberga atentāts pret Hitleru,tad ,iespējams ,latvieši nebūtu tik ilgi smakuši krievu jūgā"

Tmp author
Edge

Pēc 1991.g.21.augusta jau pirms 70 gadiem naciķu ieplānotā un viņu līdzskrējēju Dankera un Bangerska izpildītā 1 miljona Latvijas iedzīvotāju evakuācija (izvešana) turpinās pilnā sparā. Katru gadu zaudējam vienu maz-pilsētu (vid. 20-30 tūkst.). Kārļa Ulmaņa brīdinājums tiek apzināti ignorēts - pasākumi aizbraukšanas mazināšanai tiek imitēti. 4.maija režīma elite demonstrē pilnīgu pakļautību un pazemību - atzīst savu pilnīgo bezspēcību:
"Skujenieks: emigrācija Latvijai draud ar katastrofu" http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/507009-skujenieks_emigracija_latvijai_draud_ar_katastrofu

Tmp author
jānis labrencis

Uz šādiem pārmetumiem jau toreiz K. U. atbildēja , ja visi aizbrauksim, tad kas notikas ar Latviju? Pēc iespējas vairāk cilvēkiem bija jāpaliek, lai izdzīvotu un būtu, kas turpina uzturēt piederību Latvijai.

Tmp author
uldis-v

Umanis bija vājš politiķis,viņš nespēja prognozēt notikumu attīstību.Viņš cerēja uz krievu armiju,be tā nespēja pretoties vācu armijai.Lai izdzīvotu milzīgs skaits latviešu pēc vācu padzīšanas atstāja Latviju.Tur ,trimdā, viņi darbojās Latvijas labā.Bija tāds arhibīskaps Lūsis,kas radioraidījumā"Amērikas bals" katru gadu Ziemasvētku uzrunā atgādināja:"Dieva dzirnavas maļ lēni, bet labi"Daudzi "padomju latvieši"tikai smīkņāja par mācītāja teikto,bet citiem tas deva cerības.
Pirmajā okupācijā no aizvestajiem uz Krieviju maz izdzīvoja,viņi atdeva savas dzīvības PSRS varenības stiprināšanai.

Tmp author
Edge

Der izlasīt, jo 1940.g. grāvēji (Berklavs, Vulfsons u.c.) tak' galu galā "apskaidrojās" - un vēl vienu kūleni (kažokmešanu) t.s. dziesmotās revoļūcijas laikā paspēja paveikt:
Kārtis uz galda! SERIES:XX gadsimta grēksūdze. http://searchworks.stanford.edu/view/3504987

Tmp author
uldis-v

kara desmitajā dienā (1. jūlijā) vācieši bija jau Rīgā. Nekādas nopietnas kaujas nenotika. 8. jūlijā vācu armija bija okupējusi visu Latvijas teritoriju. Uz PSRS aizbēga aptuveni 15—21 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.
Tā saka vēstures pētnieki.
Tie kas bija sadarbojušies ar krievu nacionālboļsevikiem ,jo viņi tā bija sapratuši Ulmaņa vēlējumu un neuzskatija sevi par Latvijas grāvējiem un tādēl nebēga,tika noslepkavoti kad vel vācieši nebija Rīgā.Vēstures pētnieki viņu skaitu rēķina ap 6 tūkstoši.
Berklavs bija Ulmaņa režīma disidents un ja viņš nebūtu aizbēdzis līdzi krievu nacionālboļševikiem viņš nebūtu dziesmotās revolucijas līderu skaitā.
Franču diplomāts Žans de Boss: „Par [vēlēšanu] rezultātiem nav šaubu - mēs varēsim pārliecināties, kā valsts, kurā deviņdesmit procentu ir antikomunistu, Saeimā var ievēlēt deviņdesmit piecus procentus deputātu komunistu.No Ērika Jēkabsona okupācijas hronikas.
Ulmaņa slavinātājiem svarīgs nav pats Ulmans,bet daudz svarīgāk ir "Padomju Latvijas"leģitimizācija,okupācijas attaisnošana.Viņi 50 gadus savu tautu muļķoja ar proletārisko-viltus internacionālismu un viņiem tagad vajag kaut kādu attaisnojumu.Bet viņi muļķo latviešu jauno paaudzi.Tagad viņi klaigā ka neatkarības gados daudz jaunatnes aizbrauc uz Eiropu labākas dzīves meklējumos.Man šķiet tie pārsvarā ir "padomju latviešu" bērni.Latviešu nacionālistu bērni parasti atgriežas.
Kad sākās Gorbačova pārbuve un demokratizācija darba kolektīvos bieži notika diskusijas.Es atceros vienreiz pienāca tāds pavecāks vīrs un teica:"Kāda demokrātija,te tik Staļinu vajag".Viņš nevarēja saprast ka demokrātizācija novedīs pie PSRS-krievu impērijas sabrukuma.

Tmp author
uldis-v

stalins: tiem kas analizē iesaku:
Latvijas grāvēji" Jāzeps Pošeika http://searchworks.stanford.edu/view/8218362
Ja izlasīsit,tad sapratīsit ,ka K.Ulmanim vnk. bija jārīkojas.Un viss.to viņš arī darīja.
---------
Kaut kāda Ulmaņa propagandista grāmateli jau nu nav vērts lasīt.

Tmp author
Edge

"Mums ir nepieciešama politiskā līderība, un tā nav tikai rakstīšana Twitter, tā ir vadīšana," skaidroja Pabriks.
=============================================
Ar kuru ķermeņa daļu vispār domā tie pabriki, kas pat TUA atļaujas potenciālajiem "zaļo cilvēciņu" pārstāvjiem nav spējīgi apturēt?

Tmp author
Edge

"Pie esošās likumdošanas, tiesu prakses, valdību mainīguma, bija izveidojusies augsta valsts nedrošības pakāpe," tā publicists Uldis Lasmanis raksturo situāciju pirms 1934.g.15.maija. http://www.diena.lv/arhivs/pirms-un-pec-15-maija-13472944
p.s. Tiešām komiski vērot daž-nedažādo 4.maija režīma pārstāvjus - pabrikus (arī, redz, vēsturnieks), kas publiski nozākājot K.Ulmani, tagad nēsājas apkārt ar piedāvājumiem:
"Jāstrādā, lai Putins pat neiedomātos uzbrukt NATO" http://www.diena.lv/latvija/zinas/pabriks-jastrada-lai-putins-pat-neiedomatos-uzbrukt-nato-14069817

Tmp author
Stalins

Cik gan mūsdienās vienam otram viegli izvērtēt K.Ulmani un viņa darbību noteiktās situācijās.Nu kaut vai 15.maija apvērsumu.Muldoņām neko neiesaku,bet tiem kas analizē iesaku:
Latvijas grāvēji" Jāzeps Pošeika http://searchworks.stanford.edu/view/8218362
Ja izlasīsit,tad sapratīsit ,ka K.Ulmanim vnk. bija jārīkojas.Un viss.to viņš arī darīja.
Interesanti ko mutes bajāri ieteiktu darīt 1939-1940g situācijā?K.Ulmanis rīkojās tā kā varēja rīkoties viņa situācijā.

Tmp author
Edge

Redzot, kā pēc 1939.g.3.septembra Anglija-Francija palīdzēja Polijai, K.Ulmanis un Latvijas augstākā politiskā&armijas vadība rīkojās saprātīgi.
Starp citu, noder painteresēties par vēsturnieku-"mutes bajāru" rīcību tai 1940.gadā. Oi, oi, cik interesantas lietas atklājas - piem. intervijā 1989.g. septembrī Stokholmā mītošais Uldis Ģērmanis atklāti pastāsta - kā nokārtoja eksāmenus LU, kā uz vēlēšanām aizgāja, kā labu darba vietu Vēstures institūtā dabūja. Nu, kara laikā, protams, pie pirmās izdevības aizlaidās uz drošaku vietiņu (Zviedriju) -
sk. vairāk - Avots, 1990.g. aprīlis (Nr.4).

Tmp author
Edge

“Pikšās”
 kuplākā skaitā atzīmē Ulmaņa 137. dzimšanas dienu http://www.la.lv/gadskarteja-sanaksme-piksas%E2%80%A9-ulmanis/
=============================================
Pēc 100 gadiem savu "pantu" saņems - ja vēl kāds bez arhivāriem 4.maija pundurus atcerēsies....

Tmp author
uldis-v

Edge:"Taču ielāgojiet labi - arī "Jūs" un jūsu paaudzi reiz tiesās, un tiesās vēl skarbāk.
-----------
Gribi teikt ka mūs tiesās pēc KPFSR kriminālkodeksa 58. panta?
Bet Ulmanis jau netika tiesāts.

Tmp author
Edge

"Jūs" neko citu jau neesat spējīgi izdarīt - kā vien apliet ar dubļiem un nozākāt gan K.Ulmani, gan Ulmaņlaiku paaudzi. Taču ielāgojiet labi - arī "Jūs" un jūsu paaudzi reiz tiesās, un tiesās vēl skarbāk.
p.s. Kalme varen daudz sarakstījis, taču apjēga par jebkuras valsts vadītāju saprātīgu rīcību kara laika apstākļos, viņam vēl nav radusies.

Tmp author
uldis-v

Guntis Kalme savā grāmatā "Pēdas" raksta:"K.Ulmanim vajadzēja ļaut emigrēt visiem,kas jutās apdraudēti.Tai vietā viņiem tika atņemtas ārzemju pases un slēgti banku konti."
Ja tas tā tiešām bija,tad šodien mēs varam Ulmani uzskatīt par krievu nacionālboļševiku pakalpiņu un vairs nav ko spriedelēt vai viņa režīms bija maigs.

Tmp author
Edge

""Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās."
=============================================
Tagad jau var droši apgalvot - vairākums 18.novembra republikas laika cilvēku un Ulmaņlaikos dzīmušie pareizi saprata K.Ulmaņa 1940.g.17.jūnija runā teiktā būtību:
"Mūžīgās Latvijas vārdā mums jāpilda Prezidenta pēdējā pavēle:
Savās vietās palikt! Celt atkal Latvijas republiku saulītē!" Aleksandrs Pelēcis (LaukuAvīze, 4.09.1992.)

Tmp author
jānis labrencis

Ievedot krievu karaspēku Latvijā, tika izskatīta arī Latvijas pretošanās iespēja. Uz to krievi atbildējuši, ja pretosieties , iznīcināsim Jūsu armiju un būs represijas pret tautu, tādēļ labāk nepretoties, visi paliekat savās vietās un mēs nevienu neaiztiksim. Bet šodienas mīkstmieži politiķi to nespēj atgādināt krieviem, jo nepretojoties tika izglābtas daudzu tūkstošu krievu zaldātiņu dzīvības, kas varēja karot pret Vāciju. Par to K. Ulmanim Maskavā vajadzēja uzcelt zelta pieminekli.

Tmp author
uldis-v

Ulmanis ne tikai bij sekmīgs saimnieks, viņš kļuva par mūsu nācijas tēvu.
-------
Mūsu nācijas "tēvs",kad krievu nacionālboļševiki iebruka Latvijā teica:"Mūsu valstī ienāk draudzīga armija.Palieciet savās vietās, es palikšu savējā."
"Tēvs"bija tā pārbijies ka neko sakarīgu savai tautai nespēja pateikt.
1940.gada 14.junijā Hitlera armija iesoļoja Parīzē un bija skaidrs ka Latvijas likteni izlems Staļins,vai Latvija kļūs Krievijas vasaļvalsts vai Krievijas guberņa.Ulmanis droši vien zināja par Molotova-Rībentropa paktu.
Šis pakts nebija nekas ārkārtējs. Gandrīz 20.gadus Vācija un Padomju Krievija slepeni sadarbojās militārajā jomā. Ar Vācijas palīdzību PSRS teritorijā tika celtas tanku rūpnīcas ,tagadējā Austrumukraina bija viens no reģioniem kur notika sadarbība.PSRS un Vācija bija kļuvušas par varenākajām Eiropas valstīm un tas viss notika neskatoties uz Versaļas līguma ierobežojumiem Vācijai bruņoties.Vācija un PSRS veiksmīgi apveda ap stūri Eiropas valstis.1939.gadā Vācija sadarbībā ar PSRS varēja pilnīgi kontrolēt un ierobežot Baltijas valstu tirzniecības sakarus ar Angliju.
"Saimnieks"nebija gādājis par valsts aizsardzību,nebija izbūvējis valsts austrumos savu Mažino līniju, nebija uzbūvējis tankus un lidmašīnas.Tāpēc bija tikai divas iespējas vai nu padoties un lūgt žēlastību vai nošauties.

Tmp author
Ro

Ulmanis ne tikai bij sekmīgs saimnieks, viņš kļuva par mūsu nācijas tēvu. Kopš valsts pirmsākmiem viņš vadīja to bet uz savzs ādas izbaudījis parlamenrārās demokrātijas pagrimumu un impotenci valsts lietās, pārņēma varu latvieši tautas interesēs. Ļoti ceru ka parlamentārā demokrātija jau drīz nebūs mūsu konstitūcijā vairs ierakstīta. Kas attiecas uz bāzu līgumiem utt, tad jā! Bija jākaro. Austrumu barbari citu valodu nesaprot (lidz pat mūsdienām).

Tmp author
Edge

"Ja smagais, izšķirošais brīdis pienāktu, tad, caurmērā ņemot, no katras lauku mājas 1 vīra cilvēkam būtu jāuzvelk uniforma." K.Ulmanis, "Miers nav miegam", 10.02.1940.
=====================================
Bijām gatavi karot kopā ar Rietumu sabiedrotajiem - bijām gatavi izpildīt noslēgtos līgumus;- taču tikām ciniski un nekaunīgi "uzmesti".
Šais dienās pasaulē atceras 2.Pasaules kara 75-o gadadienu - to, kā izšķīda Polijas valsts, kā tai palīdzēja karot pret nacistisko Vāciju apvienotie Anglijas-Francijas bruņotie spēki pēc kara pieteikšanas 1939.g.3.septembrī. K.Ulmanim un Latvijas augstākajai politiskajai un militārajai vadībai gan 1939.g. oktobrī, gan 1940.g. jūnijā pietika veselā saprāta, lai nemestos bezjēdzīga, pašnāvnieciskā pasākumā neierautu sevi un visu Latvijas tautu. Neiekrita Latvija savu Rietumu "draugu" izliktajā lamatā kā Polija un Somija - to pat vēsturnieks E.Andersons atzīst:
"(..) angļi centās atstāt Baltijas telpu brīvu cerībā, ka tur iesoļos vācu kaŗaspēks pavēršoties pret Padomju Krieviju, un abas lielās totalitārās varas noasiņos, Rietumu valstīm izejot sveikā. Šo rindu autors ir lasījis ņirdzības un nicinājuma pilnos angļu ārlietu ministra lorda Helifeksa teicienus, kas veltīti Baltijas valstīm." http://www.zagarins.net/jg/jg69/JG69_MikelisValters.htm

Tmp author
uldis-v

Ulmaņa režīms bija nelikumīgs.Viņš nekad nav ticis ievēlēts par Latvijas prezidentu.
Jautājums par to vai Ulmaņa režīms bija maigs vai nežēlīgs vispār nevar tikt uzstādīts.Ulmanis ar sev uzticamiem cilvēkiem apvērsuma rezultātā sagrāba varu, padzina tautas ievēlētu parlamentu un arī ieslodzija daudzus saeimas deputātus cietumā.
Tāpat arī partija Zemnieku Savienība ,kurā sastāvēja K.Ulmanis,un kas nepretojās apvērsumam,bet gan viņu visādi atbalstija ir līdzvainīga Ulmaņa izdarītajā apvērsumā.
Ir nožēlojami ka pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas par pirmo Latvijas prezidentu tika ievēlēts K. Ulmaņa radinieks no Zemnieku savienības partijas.
Šodien Ulmaņa atbalstītāju rindās ir ne mazums latviešu ,kas okupācijas laikā iestājās PSKP-Krievijas impērijas vienīgajā varas partijā un viņus nemaz nemulsina Ulmaņa teiktie vārdi pēc Krievijas iebrukuma 1940. gadā:"Šodien mūsu valstī ienāk mums draudzīga armija,Jūs palieciet savās vietās es palieku savā"
Tāpēc mani nemaz neaizkustina Latvijas PSR- Krievijas guberņas tautas premijas laureāta O.Vācieša dzejas rindu piemērošanu Ulmaņa slavinātāju korī.
Es mācījos pamatskolā ,kad Ulmaņa slavinātāji viņa dzīves laika ,bet pēc okupācijas mācija latviešu bērniem diedāt:"Staļins mūsu gaišais dzīves rīts,visa tauta Staļinam iet līdz."
Mana pārliecība ir tāda ka Ulmanis Latvijai sagādāja kaunu ar savu gļēvo un neapdomīgo rīcību noslēdzot ar Krieviju bāzu līgumu.Šo kaunu latviešu leģionāri un nacionālie partizāni nomazgāja ar savām asinīm.
Nav jau jābrīnās ka šodien krievu imperiālisti iecietīgi izturas pret Ulmaņa slavināšanu,jo ar viņa pavēli netika notecināta iebrucēju asintiņa

Tmp author
EDGARS

K.Ulmanis savu vēsturisko misiju izpildīja - tāpēc jau viņam piemineklis Rīgas centrā un nozīmīga vieta vēsturē! Lai jau sīkie gariņi rosās un knosās, tik un tā klāt "tautas sirdsapziņai" (O.Vācietis) viņiem netikt.

Tmp author
uldis-v

Vai Vadonim varam pārmest kolaborāciju ar padomju okupācijas režīmu?
--------------------------
Jā,protams.Viņš ir lielālāks kolaborants par Kirhenšteinu.
Vislielākais Ulmaņa negods ir noslēgtais bāzu līgums ar PSRS 1939.gadā.
2. oktobrī 1939.gadā V. Munters kopā ar Ārlietu ministrijas Līgumu departamenta direktoru A. Kampi, PSRS sūtni Latvijā I. Zotovu un padomju tirdzniecības pārstāvi V. Terentjevu izlidoja uz Maskavu, kur sākās sarunas ar V. Molotovu, klātesot arī J. Staļinam, kas paziņoja: Tas, kas noteikts 1920. gadā, jau nevar palikt uz mūžīgiem laikiem. Jau Pēteris Lielais Krievijai gādāja izeju uz jūru. Mēs tagad esam izejas un tādā stāvoklī, kādā ilgi nevar palikt. Munteram izvirzīja prasību parakstīt paktu, kas paredzētu Latvijā ielaist 50 000 sarkanarmijas karavīru, atbilde bija jādod pēc 48 stundām.

Tmp author
EDGARS

Neko jaunu par Ulmaņlaikiem pēdējo 25 gadu laikā Latvijas vec-jaunvēsturnieki nav spējuši apjēgt. To jau varēja droši secināt pēc 2011.g. 28. maijā notikušā farsa un tam sekojošajiem notikumiem (Zundas atlaišana).
Ja apt. 7 stundu video-lekcijām nav atšifrējuma, tad lietderīgāk atkārtoti pārlasīt E.Dunsdorfa, A.Ezergaiļa, E.Pelkausa, R.Treija, K.Karuļa, I.Roņa sarakstīto. O, Homēra "Odiseja" arī noder - galu galā kolaborācijas tēma aktuāla, kad atkal vēstures okeānā kuģa (zic-) kapteinim jāizvēlas kuģošanas kurss starp Scillu un Haribis ("Vienīgā iespēja - sisties uz bijušo PSRS," tā Dien'ā, 13.08.2014.).

Saistītie raksti
Citi autora darbi
12727110013 5c69a8acc9 z

Daudzveidīgās un mainīgās Latvijas identitātes 13 Autors:Ivars Ījabs, Toms Rostoks et al

8635669808 bfebc1e94d

Par ko nemēdz runāt 11 Autors:Deniss Hanovs

Pulvertornis 255x203

Valsts svinēšana 1 Autors:Vita Zelče