Raksts

Atskats uz konferenci “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai”


Datums:
07. jūnijs, 2023


Autori

Agnese FrīdenbergaLīga Stafecka


2023.gada 26.maijā Rīgā notika starptautiska konference “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai”. Konferencē piedalījās Latvijas pašvaldību pārstāvji, valsts institūciju pārstāvji, Latvijas un Eiropas padomes eksperti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, starptautisku institūciju pārstāvji, kopā vairāk kā 100 dalībnieki.

Konferences ietvaros tika apspriesti dažādi labas pārvaldības aspekti pašvaldību darbībā (sabiedrības līdzdalība, tiesiskums, lietpratīga finanšu pārvaldība, darbības efektivitāte, atbildīga attīstības plānošana u.c.), identificēti izaicinājumi un nepieciešamie uzlabojumi, kā arī izgaismoti veiksmīgie risinājumi un labās prakses, ko pašvaldības var savstarpēji pārņemt. Pašvaldību attīstībā būtisku lomu spēlē pieejamie Eiropas savienības un citu institūciju fondu līdzekļi, viena no diskusijām bija veltīta atbildīgai pašvaldības attīstības plānošanai, tai skaitā, investīciju piesaistei. Zemāk pievienontas konferences videoieraksti un tajā rādītās prezentācijas.

 

1.Paneļdiskusija “Tiesiska, lietpratīgi pārvaldīta un sabiedrību iesaistoša pašvaldība – labā prakse un izaicinājumi”

Šivona Smita (Siobhan Smyth), Apvienotās Karalistes valdības Pārvaldības reformu un demokrātijas nodaļas, Kopienu un vietējo pašvaldību departamenta vadītāja vietniece. Prezentācija “Pašvaldību darbības tiesiskuma nodrošināšana – labā prakse un sabiedrības līdzdalības loma tajā”.

Prezentācija pieejama šeit.

Ilze Oša, VARAM Valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos.  Prezentācija “Jaunais Pašvaldību likums – jauni instrumenti un iespējas, un digitālos risinājumos balstītas pārmaiņas pārvaldē un sabiedrības ikdienas paradumos”.

Prezentācija pieejama latviešu un angļu valodās.

Oskars Erdmanis, LR Valsts kontroles Piektā revīzijas departamenta Trešā sektora vadītājs. Prezentācija “Valsts kontroles finanšu un lietderības revīziju nozīme un pašvaldību izaicinājumi lietpratīgas finanšu pārvaldības nodrošināšanā”.

Prezentācija pieejama šeit.

Līga Stafecka, Providus vadošā eksperte sabiedrības līdzdalības un labas pārvaldības jautājumos. Prezentācija “Kāda ir sabiedrības loma pašvaldības darbā: vēlētājs, klients, partneris, sabiedriskais uzraugs”.

Prezentācija pieejama šeit.

Gunārs Ansiņš, Liepājas valstspilsētas priekšsēdētājs. Prezentācija “Labi pārvaldības pašvaldības galvenās pazīmes un to nodrošināšanas iespējas pašvaldībā – Liepājas pieredze”.

Prezentācija pieejama šeit.

 

2.paneļdiskusija “Pašvaldību kapacitāte ilgtspējīgai un datos balstītai attīstības plānošanai un ES fondu investīciju piesaistei”

Cēzars Trutkovskis, Eiropas padomes eksperts, Vietējās demokrātijas atbalsta fonda priekšsēdētājs, Varšava (Polija). Prezentācija “Kā sabalansēt pašvaldību attīstības vajadzības ar pieejamiem finanšu resursiem? Kā veiksmīgi izmantot dažādu fondu iespējas, lai panāktu pašvaldības attīstību?”.

Prezentācija pieejama šeit.

Raivis Bremšmits, VARAM Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta direktors. Prezentācija “Datos un sabiedrības vajadzībās pamatota pašvaldību attīstības un investīciju plānošana: kāda ir esošā situācija un kas šajā jomā būtu jāsasniedz nākotnē?”.

Prezentācija pieejama šeit.

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs. Prezentācija “Pašvaldības pieredze datos balstītai un ilgtspējīgai attīstības plānošanai”.

Prezentācija pieejama šeit.

Rūdolfs Cimdiņš, Rīgas plānošanas reģiona Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs. Prezentācija “Rīgas plānošanas reģiona pieredze attīstības plānošanā. Kā varam vēl labāk?”.

Prezentācija pieejama šeit.

 

3.Paneļdiskusija “Kā savu darbību atbilstoši labas pārvaldības principiem novērtē pašvaldības?”

Džons Barbers, Eiropas padomes eksperts Eiropas pārvaldības izcilības zīmes metodoloģijas ieviešanā. Prezentācija “Kas ir Eiropas pārvaldības izcilības zīme un ko tā dod pašvaldībām?”.

Prezentācija pieejama šeit.

Agnese Frīdenberga, domnīcas Providus vadošā pētniece. Prezentācija “Latvijas pašvaldību rezultātu prezentācija, vērtējot atbilstību 12 labas pārvaldības principiem”.

Prezentācija pieejama šeit.


Projekts "Labas pārvaldības stiprināšana Latvijas pašvaldībās"

Pārskats “Laba pārvaldība pašvaldībās: pašvaldību izvērtējums atbilstoši 12 labas pārvaldības principiem, pretendējot uz Eiropas labas pārvaldības izcilības zīmi

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!

Vēl šajā tēmā

Aicinām pieteikties konferencei “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai”
Autors: Agnese Frīdenberga, Līga Stafecka 24.04.2023