Raksts

LABA PĀRVALDĪBA PAŠVALDĪBĀS – diskusija festivālā LAMPA


Datums:
14. jūnijs, 2023


Autori

Agnese FrīdenbergaLīga Stafecka


2023.gada 10. jūnijā, festivāla LAMPA ietvaros biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” rīkoja diskusiju “Moderna un labi pārvaldīta pašvaldība – kur esam šobrīd un kur iesim tālāk?” Diskusijā piedalījās Jānis Baiks Valmieras novada domes priekšsēdētājs, Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs, Mārtiņš Staķis, Rīgas domes priekšsēdētājs un Agris Lungevičs -Madonas novada domes priekšsēdētājs.

Diskusijas ietvaros, domnīcas PROVIDUS ekspertes kopā ar Latvijas pašvaldību vadītājiem un Sarunu festivāla LAMPA apmeklētājiem diskutēja par un meklēja atbildes tam, kāda ir moderna un labi pārvaldīta pašvaldība un kas Latvijas pašvaldībām ir jādara, lai tuvotos izcilībai.

Domnīca PROVIDUS pirms šīs diskusijas piedāvāja iespēju iedzīvotājiem nosaukt pazīmes, kas raksturo labi pārvaldītu pašvaldību un lūdzām identificēt tās pašvaldības, kuras atbilst šīm pazīmē. Saņēmām arī dažas atbildes par to, kuras pašvaldības neatbilst labas pārvaldības principiem, to darbība neatbilst.  Aptauja notika PROVIDUS sociālajos tīklos. Diskusijas prezentācija pieejama šeit.

 

 

Diskusija notika projekta “Risinājumi labākai Latvijas pārvaldībai” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par diskusijas saturu atbild biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”.


Projekts "Risinājumi labākai Latvijas pārvaldībai"

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!

Vēl šajā tēmā

Domnīca PROVIDUS sarunu festivālā LAMPA 2023
Autors: Agnese Frīdenberga, Līga Stafecka, Iveta Kažoka 05.06.2023
Atskats uz konferenci “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai”
Autors: Agnese Frīdenberga, Līga Stafecka 07.06.2023