Projekts

Izvērtējums par Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu Latvijas pašvaldībās un pašvaldību kapacitātes celšana


Projekta norises laiks:
01.07.2023 - 31.12.2024
Projekta izmaksas:
63 926.12 EUR
Finansētājs:
Open Society Foundation


Kontaktpersonas

Dārta PelseLaima Bērziņa


Autori

Dārta PelseLaima Bērziņa


Projekta mērķis ir veikt situācijas izvērtējumu Latvijas pašvaldībās saistībā ar Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu un veicināt politikas plānošanas dokumentu izstrādi starptautiskās aizsardzības saņēmēju uzņemšanai un iekļaušanai, kas atbilst pašvaldību vajadzībām, prioritātēm un pieejamajiem resursiem.

Projekts saistīts ar to, ka līdz 2022. gada februārim un pirmo Ukrainas civiliedzīvotāju ierašanās brīdim Latvijā pašvaldību loma starptautiskās aizsardzības saņēmēju uzņemšanā ir bijusi margināla. Izstrādājot Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu un Pasākumu plānu atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, pašvaldībām tika piešķirta centrālā loma gan uzņemšanas un izmitināšanas, gan sociālā atbalsta un izglītības organizēšanai.

 

Projekts tiks ieviests divos etapos:

  • Situācijas izvērtējums pašvaldībās, politikas rekomendāciju izstrāde, veicot Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta sistēmas vispārējo analīzi, ziņojuma izstrādi, analizējot vispārējās tendences.
  • Reģionālās stratēģiskās darbnīcas ar pašvaldību pārstāvjiem, ietverot izbraukuma seminārus pašvaldību pārstāvjiem, ar mērķi izstrādāt savam kontekstam atbilstošus rīcības plānus un klātienes pieredzes apmaiņas aktivitātes.
Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!