Pētījums

Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā


Gads:
2006
Organizācija:
Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūts


Autori

Ivars ĪjabsJānis IkstensNils MuižnieksToms Rostoks


Rakstu krājums faktiski iever sevī divas grāmatas: viena par latviešu-krievu attiecībām Latvijā un otra par Latvijas – Krievijas attiecībām”, stāsta krājuma redaktors SPPI direktors Nils Muižnieks.

Pirmajā grāmatas sadaļā analizēta valdības mazākumtautība politika ar īpašu uzsvaru uz krieviem kā mērķgrupu, kā arī Latvijas krievu attieksmes pret šo politiku, latviešiem, Latviju un tās vietu pasaulē. Atsevišķas sadaļas aplūko krievu iesaistīšanos politiskajās partijās, tautsaimniecībā, medijos un pilsoniskajā sabiedrībā.

Grāmatas otrajā daļā vispusīgi izvērtētas Latvijas un Krievijas attiecības, ārējās un drošības politikas mijiedarbību, ekonomiskās attiecības, un enerģētikas jautājumi. Analizēti arī mazāk pētīti jautājumi, kā piemēram, Krievijas attiecības ar Latvijā dzīvojošiem krieviem, robežu jautājums, un pārrobežu sadarbība. Grāmatas nobeigumā aplūkotas divpusējās attiecības plašākā starptautiskā kontekstā.

17 autoru kolektīvā apvienojušies pētnieki no LU, Rīgas Stradiņa Universitātes, Ilinojas Univeristātes Čikāgā, Baltijas starptautiskā ekonomikas politikas pētījumu centra, Norvēģijas Urbāno un reģionālo pētījumu institūta un Eiropas Savienības Politiskās un Drošības Komitejas.

(Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!