Pētījums

„Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā” („Latvian-Russian Relations: Domestic and International Dimensions”)


Gads:
2006
Organizācija:
Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūts


Autori

Ivars ĪjabsJānis IkstensNils MuižnieksToms Rostoks


Rakstu krājums faktiski iever sevī divas grāmatas: viena par latviešu-krievu attiecībām Latvijā un otra par Latvijas – Krievijas attiecībām”, stāsta krājuma redaktors SPPI direktors Nils Muižnieks.

Pirmajā grāmatas sadaļā analizēta valdības mazākumtautība politika ar īpašu uzsvaru uz krieviem kā mērķgrupu, kā arī Latvijas krievu attieksmes pret šo politiku, latviešiem, Latviju un tās vietu pasaulē. Atsevišķas sadaļas aplūko krievu iesaistīšanos politiskajās partijās, tautsaimniecībā, medijos un pilsoniskajā sabiedrībā.

Grāmatas otrajā daļā vispusīgi izvērtētas Latvijas un Krievijas attiecības, ārējās un drošības politikas mijiedarbību, ekonomiskās attiecības, un enerģētikas jautājumi. Analizēti arī mazāk pētīti jautājumi, kā piemēram, Krievijas attiecības ar Latvijā dzīvojošiem krieviem, robežu jautājums, un pārrobežu sadarbība. Grāmatas nobeigumā aplūkotas divpusējās attiecības plašākā starptautiskā kontekstā.

17 autoru kolektīvā apvienojušies pētnieki no LU, Rīgas Stradiņa Universitātes, Ilinojas Univeristātes Čikāgā, Baltijas starptautiskā ekonomikas politikas pētījumu centra, Norvēģijas Urbāno un reģionālo pētījumu institūta un Eiropas Savienības Politiskās un Drošības Komitejas.

(Latvian-Russian Relations: Domestic and International Dimensionspdf)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!