Raksts

Video: Pārbūve būvniecībā


Datums:
26. februāra, 2013


Autori

Agnese FrīdenbergaProvidus


Foto: Marta Herca

Vai ļaut turpināt būvniecību, ja apturēta būvatļauja? Vai ļaut iedzīvotājiem iesaistīties būvniecības projektu apspriešanā? Kā novērst ilglaicīgu lietu izskatīšanu tiesās, kas aizkavē būvniecību, un investoriem katru dienu izmaksā ievērojamu naudas summu?

Diskusijā par izmaiņām Būvniecības likumā svaru kausos pretnostatīta valsts ekonomiskā attīstība, ilgtspēja un aktīva sabiedrības iesaiste, kā arī vides aizsardzība. Kā nepieļaut neatgriezeniskus dabas postījumus, vienlaikus ļaujot ekonomikai attīstīties ?

Domapmaiņas panelī piedalās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece Agnese Lešinska, Jūrmalas aizsardzības biedrības valdes loceklis Guntis Grūba un SIA „YIT celtniecība” valdes priekšsēdētājs Andris Božē.

Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Domapmaiņu organizē sabiedriskās politikas portāls politika.lv un Konrāda Adenauera fonds. Tā notika 20.februārī Birojnīcā, Berga Bazārā.


Informatīvais ziņojums "Par priekšlikumiem grozījumiem būvniecību regulējošos normatīvajos aktos, lai garantētu sabiedrības intereses kopumā un nodrošinātu atsevišķu indivīdu tiesību aizsardzību būvatļaujas apstrīdēšanas vai pārsūdzēšanas procesā"

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!