Raksts

Providus atzinums par ES struktūrfondu 2021.-2027.gada darbības programmu


Datums:
17. septembris, 2020


Autori

Providus


PROVIDUS 2020.gada 18.septembrī aizsūtītie priekšlikumi Finanšu ministrijai

Atsaucoties uz aicinājumu Finanšu ministrijas mājaslapā, kā arī Latvijas Pilsoniskās alianses informācijai, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sniedz priekšlikumus jaunajam Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2021.–2027.gada plānošanas perioda darbības programmas projektam .

Priekšlikumu kopsavilkums

Mūsu priekšlikumi skar šādus melnraksta punktus: 335., 336., 348., 353. un divas tēmas – diskriminācijas mazināšanas politika un sociāli atbildīgi iepirkumi.

Tāpat PROVIDUS vēlas uzzināt, vai ir kādi iemesli, kādēļ programmas projektā līdz šim ir maz vai vispār nemaz atspoguļoti vairāki tādi pasākumi, kurus Nacionālais attīstības plāns 2021.-2027.gadam paredz finansēt no ES fondiem. Galvenie programmas melnrakstā neatspoguļoti pasākumi ir: 1) valsts pārvaldes spēcināšana; 2) sabiedrisko mediju un informatīvās telpas stiprināšana; 3) aktivitātes, kuras iepriekšējā plānošanas periodā bija saistītas ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fondu (piemēram, latviešu valodas kursi, patvēruma infrastruktūra.)

Pilns atzinuma teksts atrodams (Pievienotais failspdf).

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!