Raksts

Konference “Sabiedrības saliedētības radars”


Datums:
13. novembris, 2023


Autori

Iveta KažokaLaima Bērziņa


9. novembrī Sabiedrības integrācijas fonds rīkoja konferenci "Sabiedrības saliedētības radars", kurā tika prezentēti Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS veiktā pētījuma "Sabiedrības saliedētības radars" pirmie rezultāti.

Pārskatu “Sabiedrības saliedētības radara ziņojums: 2023” pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma veidoja Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 2023.gada septembrī un oktobrī. Pārskata mērķis: apkopot un sistematizēt pēdējo trīs gadu datus, kas attiecas uz sabiedrības saliedētību, kā arī piedāvāt piemērotākās metodes tam, lai nākotnē būtu iespējams noteikt, vai Latvijas sabiedrība kļūst saliedētāka. Pārskata veidošanas vajadzībām tika izpētīta arī starptautisko organizāciju un citu valstu pieredze un atziņas, mērot sabiedrības saliedētību. Izpētes ietvaros tika fiksēti šādi sabiedrības saliedētības rādītāji, kuru izmaiņas turpmāk būtu regulāri jāmēra tam, lai noteiktu, vai Latvijas sabiedrība kļūst saliedētāka.

Pēc pētījuma “Sabiedrības saliedētības radars” pirmo rezultātu prezentācijas, PROVIDUS direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka piedalījās paneļdiskusijā, kur tika aplūkoti ar sabiedrības saliedētības mērīšanu saistītie aspekti.

 

Pētījuma “Sabiedrības saliedētības radars” prezentācija ir pieejama šeit.

 

Pētījums “Sabiedrības saliedētības radars” pieejams šeit.

 

 

 

 

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!

Vēl šajā tēmā

Pētījums “Vai Latvijas krieviski runājošo iedzīvotāju pilsoniskā apātija ir mīts vai realitāte?”
Autors: Iveta Kažoka, Dārta Pelse 25.04.2023
Atskats uz konferenci “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai”
Autors: Agnese Frīdenberga, Līga Stafecka 07.06.2023
Pārskats “Laba pārvaldība pašvaldībās: pašvaldību izvērtējums atbilstoši 12 labas pārvaldības principiem, pretendējot uz Eiropas labas pārvaldības izcilības zīmi
Autors: Līga Stafecka, Agnese Frīdenberga 26.05.2023
Domnīca PROVIDUS sarunu festivālā LAMPA 2023
Autors: Agnese Frīdenberga, Līga Stafecka, Iveta Kažoka 05.06.2023