Raksts

Diskusija par KNAB neatkarības un atbildības stiprināšanas modeļiem


Datums:
22. janvāris, 2015


Autori

Providus


Foto: Attēls no Korupcijas upura rokasgrāmatas 2014

Video un prezentācijas no 23.janvārī notikušās diskusijas ar valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

23.janvārī plkst. 11.00-13:00 Valsts kancelejā – sadarbībā ar Delnu un PROVIDUS – notika diskusija par KNAB institucionālo attīstību. Pasākumā piedalījās valdības un sabiedrības pārstāvji, kā arī ārvalstu pārstāvis Gabriels Kuris – pētnieks un Prinstonas universitātes (ASV) rakstu sērijas autors par pasaules veiksmīgākajām pretkorupcijas iestādēm. Viņa analīze par KNAB attīstību no 2002.-2011.gadam (angļu valodā) pieejama šeit.

Pasākuma mērķis bija kvalitatīvā diskusijā valdībai un sabiedrībai dot iespēju iegūt argumentētu vērtējumu un priekšlikumus par KNAB darbības uzlabošanu un politiskās neatkarības nodrošināšanu.

Diskusijā ar Valsts Kancelejas darba grupas priekšlikumiem par iespējamām izmaiņām KNAB regulējumā iepazīstināja kancelejas pārstāve Solveiga Līce, bet Delnas un PROVIDUS skatījumu pauda Inese Voika. Piedalījās arī Valsts Kancelejas direktore Elita Dreimane, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeijers, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, kā arī PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš. Diskusiju vadīja LTV žurnālists Gundars Rēders.

Gabriela Kuris prezentācija

Ineses Voikas (prezentācijapdf)

Valsts kancelejas prezentācija

Diskusija par KNAB neatkarības un atbildības stiprināšanu

KNAB jaunā pārraudzības modeļa (infografikspdf)

Tiešraide portālā tehniski nodrošināta projekta „PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros.
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros.
NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

www.sif.lv
www.eeagrants.org
www.eeagrants.lv


Gabriels Kuris - eksperta profils

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!