Raksts

Baltijas valstu pieredzes apmaiņas seminārs Viļņā


Datums:
11. marts, 2024


Autori

Dārta Pelse


No 19. līdz 21. februārim Viļņā notika Baltijas valstu pieredzes apmaiņas seminārs, saistībā ar projektu "Ukrainas bēgļu uzņemšanas labās prakses Baltijas valstīs".

Semināra pirmajā dienā tā dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta “Ukrainas bēgļu uzņemšanas labās prakses Baltijas valstīs” gaitu un tālākajām darbībām, kam sekoja ANO bēgļu aģentūras un Starptautiskās Migrācijas organizācijas prezentācijas par tālākajām sadarbības iespējām un aktuālajiem datiem par Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanas un integrācijas procesu Baltijas valstīs. Pieredzes apmaiņas semināra pirmā diena noslēdzās ar paneļdiskusiju, kurā piedalījās jauniebraucēji, kas uzsākuši dzīvi Lietuvā.

 

Semināra otrajā dienā sekoja par integrāciju atbildīgo ministriju Baltijas valstīs pārstāvju prezentācijas par aktuālo situāciju integrācijas jomā un pasākumiem, ar tam skekojošu jautājumu un atbilžu daļu. Semināra otrajā daļā Nevaldības organizāciju, pašvaldību, nacionālā līmeņa valsts pārvaldes iestāžu un starptautisko organizāciju pārstāvji aplūkoja aktuālos jautājumus Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanā un integrācijā, kā arī potenciālos sadarbības formātus Baltijas valstu līmenī.

 

Baltijas valstu pieredzes apmaiņas seminārs tika rīkots sadarbībā ar ANO bēgļu aģentūru un Starptautisko Migrācijas organizāciju Lietuvā. Seminārs tika rīkots saistībā ar projektu “Ukrainas bēgļu uzņemšanas labās prakses Baltijas valstīs”


Projekts "Ukrainas bēgļu uzņemšanas labās prakses Baltijas valstīs"

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!