Raksts

Atzinums par koriģēto Informatīvo ziņojumu “Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas pamatnostādņu 2015.-2020.gadam īstenošanas starpposma novērtējumu”


Datums:
28. jūnijs, 2020


Autori

Providus


PROVIDUS 2020.gada 29.jūnijā aizsūtītais atzinums KNAB par pretkorupcijas pamatnostādņu starpposma vērtējumu

Domnīca PROVIDUS ir iepazinusies ar elektroniskajai saskaņošanai atsūtīto informatīvo ziņojumu un vēlas paust savu skatījumu.

PROVIDUS atzinīgi vērtē to, ka KNAB ir ņēmis vērā vairākumu no mūsu iepriekšējā atzinumā minētajiem ieteikumiem, no kuriem svarīgākie bija divi: 1) nepieciešamība regulāri ar socioloģisku aptauju palīdzību pārliecināties, vai Latvijas realizētajai pretkorupcijas politikai ir rezultāts (vai pieaug neiecietība pret korupcija, vai pieaug gatavība ziņot par korupciju, vai pieaug uzticēšanās KNAB, vai samazinās gatavība dot kukuli); 2) skaidra norāde par tiem pamatnostādņu uzdevumiem, kuru turpmākā virzība šobrīd vairs nav KNAB vai valdības, bet gan Saeimas ziņā.

Vienlaikus vēlējāmies atkārtoti vērst uzmanību uz diviem punktiem, kur mūsu vērtējumi par pamatnostādņu izpildes statusu atšķiras: […]

Pilns teksts atrodams (Pievienotais failspdf).

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!