Projekts

Uzlabojot cietušo tiesību aizsardzību: pieeja juridiskai palīdzībai


Projekta norises laiks:
15.02.2013 - 14.07.2014
Projekta izmaksas:
EUR 190 403,29; PROVIDUS budžeta daļa - EUR 30 875,93
Finansētājs:
Projekts finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu Krimināltiesību programmas ietvaros


Kontaktpersonas

Agnese FrīdenbergaSanita SīleGatis Litvins


Autori

Agnese FrīdenbergaGatis LitvinsSanita Sīle


2013.gada februārī Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, kopā ar kolēģiem no trīs Eiropas valstīm (Poliju, Itāliju un Bulgāriju) uzsāka īstenot projektu „Uzlabojot cietušo tiesību aizsardzību : pieeja juridiskai palīdzībai”, ko finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. Projekta vadošais partneris Adam Mickiewicz Universitāte, Poznaņa, Polija. Pārējie projekta partneri ir Consorzio Interuniversitario per la Formazione (Itālija) un Center for the Study of Democracy (Bulgārija).

Projekta ietvaros tiks sagatavots pētījums par cietušo tiesību aizsardzību ikkatrā Projekta dalībnieku dalībvalstī un divās citās valstīs (Lielbritānija un Spānija). Tiks sagatavota informācija sabiedrībai par cietušā tiesībām un iespējām, kā arī izveidota un novadīta apmācību programma valsts institūcijām par sadarbību ar cietušajiem.

Projekta mājas lapa (pamatinformācija angļu valodā).

Ziņojums “Cietušā tiesības uz juridisko palīdzību Latvijas kriminālprocesā” latviešu un angļu valodās.

Buklets “Vai esat cietušais? Saņemiet palīdzību!”

Seminārs “Noziegumos cietušais – Latvijas tiesību sistēmā un sabiedrībā” (norises laiks un vieta: 2014.gada 19.marts, Daugavpils)

Seminārs “Noziegumos cietušais – Latvijas tiesību sistēmā un sabiedrībā” (norises laiks un vieta: 2014.gada 3.aprīlis, Rīga)

Raksti:

Pētījums par esošo juridisko ietvaru un labākajām praksēm cietušo tiesību aizsardzības uzlabošanā (angļu valodā).

 ES logo.jpg Projekts finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu Krimināltiesību programmas ietvaros 

Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!