Projekts

Sociālās uzņēmējdarbības koncepts Latvijā


Projekta norises laiks:
01.10.2011 - 31.10.2012
Projekta izmaksas:
EUR 13 878.89
Finansētājs:
Sorosa fonds – Latvija


Kontaktpersonas

Agnese FrīdenbergaGatis Litvins


Autori

Agnese FrīdenbergaGatis Litvins


Apzinot Latvijas praksi jākonstatē, ka sociālās uzņēmējdarbības jēdziens kā tāds normatīvajos aktos nav atrunāts un sociālā uzņēmējdarbība attīstās gan izvēloties komersanta juridisko statusus, gan izveidojot biedrību un/vai nodibinājumu. Tāpat Latvijas normatīvajos aktos nav atrunāti kritēriji kā nošķirt klasisku biedrību un/vai nodibinājumu vai komersantu no sociālā uzņēmēja, kurš izvēlējies jebkuru no iepriekš minētām juridiskām formām.

Projekta mērķis ir apzināt sociālās uzņēmējdarbības iespējas Latvijā un sniegt priekšlikumus tiesiskā regulējuma izstrādei, uzlabošanai un ieviešanai.

Projekta uzdevums ir izstrādāt analītisku un salīdzinošu pētījumu par tiesisko regulējumu un sociālās uzņēmējdarbības praksi Latvijā un ārvalstīs, piedāvājot grozījumus Latvijas normatīvajos aktos gan attiecībā uz sociālā uzņēmēja juridisko statusu un tā noteikšanas kārtību, gan valsts atbalsta piešķiršanas nosacījumiem un apmēriem.  

Projekta partneris: Latvijas Pilsoniskā alianse

Projekta ietvaros tapis pētījums “Latvija ceļā uz sociālo uzņēmējdarbību“.

Projekta pētnieces A.Lešinskas prezentācija “Kas ir sociālā uzņēmējdarbība?” sociālās uzņēmējdarbības forumā “Laiks iesaistīties!” (prezentācija angļu valodā).

Projekta ietvaros tapušas publikācijas:

 SFL_horizonatls_LV.jpg  

Projektu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!