Projekts

Sabiedrības integrācija darba vietā


Projekta norises laiks:
01.03.2018 - 12.11.2018
Projekta izmaksas:
6970,00 EUR
Finansētājs:
Rīgas dome


Kontaktpersonas

Agnese Lāce


Autori

Providus


Šobrīd Rīgā dzīvo aptuveni 50 000 citu valstu pilsoņu. Kaut arī nav zināms precīzs skaits, daudzi no viņiem ir darba ņēmēji vai par tādiem var kļūt. Tāpēc, pieaugot darbinieku skaitam no dažādām valstīm, daudziem darba devējiem ir būtiski veicināt starpkultūru dialogu gan darba kolektīvā, gan pašvaldībā kopumā, un nereti darba devēji ir tieši primārie integrāciju veicinošie aktieri.

Sarunās darba ņēmēji norāda, ka ir nepieciešams mērķēts, viņu vajadzībām atbilstošs integrācijas pasākumu kopums, kas vērsts uz līdzdalību un brīvprātīgu iesaistīšanos. Tāpat darba devējiem nav šobrīd pieejama informācija par citu valstu pilsoņu integrācijas labās prakses piemēriem Rīgā, Latvijā un citur pasaulē, kā arī nav notikusi savstarpēja domu apmaiņa šajā jautājumā.

Projekta rezultātā tiks izstrādāts metodiskais materiāls, kurā apkopota informācija par labās prakses piemēriem, darba ņēmēju un darba devēju bažām integrācijas procesā, kā arī iespējamiem to risinājumiem. Projekta noslēgumā plānots seminārs, kurā informācija par sagatavoto materiālu tiks izplatīta darba devējiem un pašvaldības darbiniekiem, kā arī noritēs diskusija par integrācijas jautājumiem darba vidē.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!

Projekta publikācijas

Rokasgrāmata: integrācija darba vietā
Autors: Providus 26.10.2018