Šobrīd Rīgā dzīvo aptuveni 50 000 citu valstu pilsoņu. Kaut arī nav zināms precīzs skaits, daudzi no viņiem ir darba ņēmēji vai par tādiem var kļūt. Tāpēc, pieaugot darbinieku skaitam no dažādām valstīm, daudziem darba devējiem ir būtiski veicināt starpkultūru dialogu gan darba kolektīvā, gan pašvaldībā kopumā, un nereti darba devēji ir tieši primārie integrāciju veicinošie aktieri.
Sarunās darba ņēmēji norāda, ka ir nepieciešams mērķēts, viņu vajadzībām atbilstošs integrācijas pasākumu kopums, kas vērsts uz līdzdalību un brīvprātīgu iesaistīšanos. Tāpat darba devējiem nav šobrīd pieejama informācija par citu valstu pilsoņu integrācijas labās prakses piemēriem Rīgā, Latvijā un citur pasaulē, kā arī nav notikusi savstarpēja domu apmaiņa šajā jautājumā.
Projekta rezultātā tiks izstrādāts metodiskais materiāls, kurā apkopota informācija par labās prakses piemēriem, darba ņēmēju un darba devēju bažām integrācijas procesā, kā arī iespējamiem to risinājumiem. Projekta noslēgumā plānots seminārs, kurā informācija par sagatavoto materiālu tiks izplatīta darba devējiem un pašvaldības darbiniekiem, kā arī noritēs diskusija par integrācijas jautājumiem darba vidē.
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.