Projekts

Rītdienas Eiropa


Projekta norises laiks:
01.10.2006 - 01.10.2007
Projekta izmaksas:
EUR 8750 (PROVIDUS līdzfinansējums)
Finansētājs:
Eiropas Komisija, Allianz, Thalys, u.c.


Autori

Dace Akule


Kā mainītos Eiropas iedzīvotāju domas par Eiropas nākotni, ja viņiem būtu laiks un materiāls padomāt nopietnāk – ja viņi varētu iegūt vairāk informācijas, satikties vienā telpā, apmainīties ar viedokļiem un uzdot jautājumus ekspertiem?

Tie bija galvenie jautājumi projekta Rītdienas Eiropa (Tomorrow’s Europe) pamatā, kas pirmo reizi vēsturē, iesaistot visu ES valstu iedzīvotājus, izmēģināja informētu viedokļu aptaujas metodi Deliberative Poll®.

Projekta centrālais partneris bija organizācija Notre Europe. Projekts ieguva Eiropas Komisijas atbalstu D Plāna ietvaros. PROVIDUS bija viens no projekta nacionālajiem partneriem.

Projektā tika pārbaudīts kā mainās viedokļi par Eiropas nākotnes jautājumiem, īpaši Eiropas sociālo un ekonomisko dimensiju, pēc tam, kad cilvēkiem ir dota iespēja un materiāls nopietnāk apdomāt apspriežamos jautājumus. Projekta sākumā tika anketēts reprezentatīvs visu ES valstu iedzīvotāju kopums. Tad 2007.gada 12.-14.oktobrī 362 iedzīvotāji no visām dalībvalstīm (kopā) tikās Eiropas Parlamentā, kur viņiem bija pieejama plašāka informācija par apspriežamajiem jautājumiem. Viņi varēja apspriesties savā starpā, kā arī diskutēt ar ekspertiem. Tad notika otrā aptauja, kur šiem 362 iedzīvotājiem tika uzdoti pirmās aptaujas jautājumi, tādējādi pārbaudot, kā viņu viedokļi ir mainījušies.

Projekta rezultāti (angļu valodā) pieejami projekta mājas lapā  www.tomorrowseurope.eu

Skatīt arī:

Eiropieši pēc diskusijām: skeptiskāki par ES paplašināšanos, gatavi pensionēties vēlāk

Mērīs ES iedzīvotāju viedokļu izmaiņas par Eiropas nākotni

Plašāka informācija par projektu (latviešu valodā) pieejama šeit:
 Projekti/Eiropas politika/Ritdienas_Eiropa_projekta_apraksts.pdf (932.72 KB)

vai arī (angļu valodā) mājas lapā www.tomorrowseurope.eu

Tmr_Eur.gif


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!