Projekts

Kā veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības procesā?


Projekta norises laiks:
01.11.2022 - 31.05.2023
Projekta izmaksas:
5885,66 EUR
Finansētājs:
Nīderlandes vēstniecība Latvijā


Kontaktpersonas

Agnese Frīdenberga


Autori

Agnese Frīdenberga


Projekta "Kā veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības procesā?" mērķi ir sekojoši: 1) pilotēt Vadlīnijas jeb rokasgrāmatu, kas palīdzētu aktīvam pilsonim un nevalstiskajai organizācijai sekot līdzi lēmumiem, kas tiek pieņemti būvniecības sakarā, 2) sagatavot izvērstu materiālu par sabiedrības līdzdalības iespējām būvniecības procesā, kā arī 3) veicināt sabiedrības izpratni par līdzdalību būvniecības procesā, tai skaitā stiprinot NVO spēju būt aktīviem interešu pārstāvjiem šajā jomā.

Providus ir izstrādājis vadlīnijas jeb ieteikumus kā atrast informāciju par plānotiem un notiekošajiem būvniecības procesiem. Projekta ietvaros šīs vadlīnijas tiks testētas jeb pilotētas uz reāliem būvniecības gadījumiem. Testēšana ļaus saprast vai vadlīnijas ir pietiekoši skaidras un saprotamas, vai aktīvais iedzīvotājs spēj atrast atbildes uz interesējošiem jautājumiem un spēj izsekot līdzi notiekošajiem būvniecības procesiem. Projekta ietvaros tiks noslēgti sadarbības līgumi ar divām nevalstiskās organizācijām, kuru eksperti veiks vadlīniju testēšanu vai pilotēšanu.

Projektā paredzēts, pilotēšanas jeb testa rezultātā, iesaistītie eksperti sniegs ieteikumus kā pilnveidot izstrādāto materiālu. Vadlīniju gala versijām tiks saskaņota ar atbildīgām valsts institūcijām – Būvniecības valsts kontroles biroju un Ekonomikas ministriju.

Projekta ietvaros tiks stiprināta vismaz 2 NVO izpratne par sabiedrības līdzdalības iespējām būvniecības procesā, veicinot NVO kapacitāti un spējas būt par sabiedrības interešu uzraugiem būvniecības jomā.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!