Pētījums

Sūdzību izskatīšana un policijas atbildība


Gads:
2005
Organizācija:
PROVIDUS


Autori

Providus


Piespiešana atzīties noziegumā, nepietiekami profesionāla lietu izmeklēšana, dienesta stāvokļa izmantošana privātu lietu kārtošanai – šie ir tipiski piemēri sūdzībām, ko iedzīvotāji Latvijā iesniedz par policiju. Cik efektīvi šīs sūdzības tiek izskatītas un vai no tām tiek izdarīti secinājumi, kas ļautu uzlabot policijas sistēmu kopumā? Atbildi uz šiem jautājumiem un analīzi par sūdzību izskatīšanas mehānismu sniedz pētījums “Sūdzību izskatīšana un policijas atbildība”.

Šis pētījums:

 • sniedz ieskatu par policijas uzraudzības mehānismiem Latvijā;
 • parāda sūdzību izskatīšanas mehānismu modeļus citās valstīs;
 • atspoguļo starptautiskos standartus un starptautisko organizāciju ziņojumus par Latviju;
 • novērtē Latvijas situācijas atbilstību starptautiskajiem standartiem.
 • Ieteikti arī iespējamie risinājumi Latvijas situācijas uzlabošanai – sūdzību izskatīšanas mehānisma uzlabošana, iedzīvotāju informēšana par savām tiesībām, kā arī iespējama neatkarīgas sūdzību izskatīšanas institūcijas izveide.

  (pdf Sūdzību izskatīšana un policijas atbildība (1.35 MB)pdf)


  Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

  Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!