Pētījums

Manufacturing Enemy Images. Russian Media Portrayal of Latvia


Gads:
2008
Organizācija:
Latvijas Universitāte


Autori

Dmitrijs PetrenkoNils MuižnieksSolvita Denisa - LiepnieceToms Rostoks


Pētījumu krājums sastāv no Krievijas mediju analīzes - datu bāzē ir visi centrālie TV, radio, un preses materiāli, kur Latvija vai latvieši Krievijas medijos pieminēti no 2002. gada sākuma līdz 2005. gada vidum. Šajā laika posmā Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES) un NATO, un notika Latvijas iedzīvotāju „masveida mobilizācija” pret krievu skolu izglītības reformu.

Pētnieki, izmantojot diskursa analīzes, socioloģijas un politiskās analīzes elementus, mēģina saprast, kāpēc Kreivijas mediji Latvijai veltījuši tik nozīmīgu uzmanību, lielākoties negatīvu. Kāpēc Latvija ir izraisījusi šādu naidīgumu. Cik lielā mērā Krievijas mediji ir atbildīgi par latvijas ienaidnieka tēla radīšanu.

(Manufacturing Enemy Images. Russian Media Portrayal of Latviapdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!