Pētījums

Latvija ceļā uz sociālo uzņēmējdarbību


Gads:
2012
Organizācija:
PROVIDUS, Latvijas Pilsoniskā alianse


Autori

Agnese FrīdenbergaGatis Litvins


Foto: doommeer

Sociālie uzņēmumi pasaulē ne tikai risina bezdarba problēmas, piedāvājot no darba tirgus izstumtām personām iespēju atgriezties darba tirgū, atgūt vai iegūt aroda prasmes, bet arī novirza savus ienākumus sociālo problēmu tiešai risināšanai.

Ar šo pētījumu autori tiecas novilkt robežas starp uzņēmējdarbību un labdarību, tāpēc pētījumā analizēta tiesiskā un faktiskā sociālās uzņēmējdarbības situācija Latvijā, kuras ietvaros bija jāatbild uz jautājumiem, vai nevalstiskās organizācijas var būt sociālās uzņēmējdarbības veicēji.

Lai analizētu pasaulē pastāvošos sociālās uzņēmējdarbības dažādos konceptus un piedāvātu risinājumus Latvijai, pētījumā apskatītas vairākas Eiropas valstis – Itālija, Polija, Lietuva, Somija, Dānija, Beļģija, Francija, Šveice, Luksemburga, Lielbritānija, Īrija, kā arī sniegts ieskats sociālās uzņēmējdarbības tiesiskā regulējuma attīstībā ASV.

(Latvija ceļā uz sociālo uzņēmējdarbībupdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!