Pētījums

Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2007. gada pirmais pusgads


Gads:
2007
Organizācija:
PROVIDUS


Autori

Agnese FrīdenbergaAiga GrišāneValts Kalniņš


Foto: Marta Herca

Šajā izlaidumā īpaša uzmanība veltīta jomai, kurā korupcijas riski izsenis bijuši ļoti augsti, proti, būvniecībai un teritorijas plānošanai.

Pretrunīga normatīvā bāze un nepietiekama kontrolējošo institūciju kapacitāte izraisa situāciju, kurā kukulis amatpersonai ir vienkāršākais ceļš uz projekta īstneošanu bez problēmām un celtniecībā pieļautie normatīvo aktu pārkāpumi paliek nesodīti. Savukārt teritorijas plānošanā tā vai cita zemes gabala statuss ir jautājums, kas īpašniekam var nozīmēt miljonu ieguvumus vai zaudējumus.

pdf Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2007. gada pirmais pusgads (213.98 KB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!