Krista Baumane

Krista

PROVIDUS direktore kopš 2016.gada 1. septembra. Viena no PROVIDUS līdzdibinātājām, organizācijas biedre un darbiniece 2002.-2010.g. Krista veidoja portālu politika.lv un strādāja par direktores vietnieci attīstības jautājumos, galvenokārt ar līdzekļu piesaistīšanu un starptautisko sadarbību.

 

Krista 2001. gadā Sorosa fonda-Latvija ietvaros izveidoja portālu politika.lv un piecus gadus bija portāla producente. Šajā laikā viņa ar kolēģiem īstenoja vairākus inovatīvus sabiedrības līdzdalības projektus, tajā skaitā tiešsaistes sabiedriskās konsultācijas par Nacionālo attīstības plānu un interaktīvo anketu Pielaiko Partiju! pirms Saeimas vēlēšanām. Krista ir vadījusi apmācības par pilsoniskās sabiedrības līdzdalību Vidusāzijā un Moldovā. Vairākus gadus viņa bija Padomes locekle un priekšsēdētāja Latvijas platformā attīstības sadarbībai (LAPAS).

 

Iepriekš Krista strādāja NVO Centrā, Valsts cilvēktiesību birojā (tagad Tiesībsarga birojā) un Ārlietu ministrijā. Viņa ir studējusi politikas zinātni Latvijas Universitātē un uzņēmējdarbības vadību Starptautiskajā universitātē Ženēvā, Šveicē.

 

2010. gadā Krista izveidoja vienu no pirmajiem kulinārajiem blogiem Latvijā. Papildus blogošanai viņa publicēja ar ēdienu un dzīvesstilu saistītus rakstus Latvijas presē, lasīja lekcijas par viesmīlību un pasniedza kulinārās meistarklases. 2015. gadā viņa kļuva par kampaņas BioLoģiski vēstnesi un vadīja TV raidījumu sēriju par bioloģisko lauksaimniecību “Ēdiena daba”.

Untitled 1

PROVIDUS pasākums festivālā LAMPA: svaigas politiskas idejas Ziemeļeiropai 

Autors:Krista Baumane

Ko Ziemeļeiropai piedāvā Pirāti un Feministes? Vai nākotnes politiskajā piedāvājumā tādas vērtības kā cilvēktiesības, atklātība, vides ilgtspēja, līdztiesība un empātija gūs pārsvaru pār tautas ilgām pēc stingrās rokas, kam pakļauties un paklausīt? Vai mums vajag Eiropas līmeņa politiskas partijas? Kā veiksmīgi izveidot jaunu partiju un uzrunāt vēlētājus 21. gadsimtā? Lasi