Raksts

Izmaiņas ir iespējamas?


Datums:
06. novembris, 2008


Autori

Krista Baumane


Vakar diskusijā par Latvijas attiecībām ar Krieviju un enerģētisko drošību pēc Krievijas un Gruzijas konflikta, kas notika Rīgas Stradiņa Universitātē, „Itera Latvija” prezidents Juris Savickis cita starpā izteicis šādu domu graudu:

Krievija ir mūsu kaimiņvalsts, ar ko mums ir jāuztur draudzīgas attiecības, tāpēc mums jāskatās tās virzienā, nevis jādomā izvietot šeit NATO karaspēku un raķešu bāzes, jo tad te atbrauks „nēģeri no Amerikas un izvaros latviešu sievietes.”

Šo Savicka tēzes atreferējumu dzirdēju no diviem minētās diskusijas paneļa dalībniekiem un diviem klausītājiem. Atreferējums ir aptuvens, izņemot boldā izcelto nobeiguma daļu, kur par konkrēto vārdu izvēli visi avoti bija pārliecināti – un šokēti, jo kaut ko tādu tiešām grūti aizmirst.

Ironiski, ka šādas infantila rasisma izpausmes publiski izskanēja dienā, kad Latvijas sabiedrotā ASV svin Baraka Obamas uzvaru vēlēšanās un mūsu amatpersonas spekulē, vai un kā nākošo Amerikas prezidentu atvilināt uz Latviju.

Pauls Raudseps šodien „Dienā” raksta, ka Obamas ievēlēšana pierāda, ka sabiedrībās ir iespējamas būtiskas izmaiņas uz labu, pat ja tās šķiet neiespējamas. Es ļoti ceru, ka izmaiņas ir iespējamas arī mūsu sabiedrībā un šādi rasistiski izlēcieni – jo īpaši publiski – reiz beigsies.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!