Atslēgvārdi:

Ierobežojumi imigrantu bērnu tiesībām Latvijā

  • Autors:Iveta Ķešāne, Dace Akule
  • Organizācija:Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS
  • Gads:2011
  • Valoda:latviešu

Šī politikas kopsavilkuma mērķis ir pievērst uzmanību imigrantu bērnu iespējām saņemt bezmaksas obligāto izglītību Latvijā.

Iesaki citiem:

Šobrīd Latvijas tiesiskajā regulējumā ir noteikts, ka bērni no trešajām valstīm, kas Latvijā uzturas ar termiņuzturēšanās atļauju (turpmāk tekstā - imigrantu bērni) nav tiesīgi saņemt valsts garantētu veselības aprūpi un sociālo palīdzību. Līdz 2010.gada pavasarim šie bērni arī nevarēja saņemt bezmaksas izglītību, jo Izglītības likums noteica, ka tā pieejama tikai bērniem, kuriem ir pastāvīgā uzturēšanās atļauja. Šī situācija bija pretrunā gan ar Latvijas, gan starptautiskajām tiesībām – Latvijas likumdošana visiem bērniem nodrošina bērna tiesības un brīvības bez jebkādas diskriminācijas, kamēr starptautiskās tiesības paredz, ka visiem bērniem ir jābūt iespējām obligāti un bez maksas saņemt vismaz pamatskolas izglītību, kā arī visiem bērniem ir jānodrošina iespēja saņemt pilnvērtīgu veselības aprūpi.

Ierobežota pieeja valsts garantētai veselības aprūpei, izglītībai un sociālajai palīdzībai negatīvi ietekmē šo bērnu labklājību un tālāko attīstību, kā arī nostāda imigrantu bērnus nevienlīdzīgā situācijā gan ar vietējiem bērniem, gan citu imigrantu grupu bērniem, tādējādi kavējot arī viņu sekmīgu integrāciju Latvijas sabiedrībā.

(Pievienotais failspdf)

Iesaki citiem:

Saistītie raksti

Fwd: Eiropa politika.lv

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule