Raksts

Zaļo un Zemnieku savienības programma 8. Saeimas vēlēšanām


Datums:
02. augusts, 2002


Autori

Providus


Saraksts Nr 20.Programma reģistrēta CVK 2002. gada 2. augustā

Latvijas Zaļā partija un Centriskā partija Latvijas Zemnieku savienība izveidojušas LR 8.Saeimas vēlēšanu apvienību Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), lai kopīgiem spēkiem stiprinātu Latvijas valsti un tās tautu, nodrošinātu valsts līdzsvarotu un harmonisku attīstību, dabas un cilvēku interešu saskaņošanu.

Mūsu prioritātes ir sekojošas:

1. Vispusīgs atbalsts uzņēmējdarbībai, jo tikai tā rada labklājību valstī. Ir nepieciešams apturēt valsts reģionu un cilvēku noslāņošanos un plaisas palielināšanos starp bagātību un nabadzību.

1.1. Mūsu piedāvātās izmaiņas likumdošanā, cīņa pret pārlieko birokrātiju, finansiālais atbalsts radīs labvēlīgāku vidi uzņēmējdarbībai, it īpaši mazo un vidējo uzņēmumu sektorā.

1.2. Reģionālie fondi tiks papildināti un kļūs par būtisku atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

1.3. Sevišķu uzmanību pievērsīsim ekoloģijai un ekoloģiski tīru ražotņu izveidei. Tiks sniegts atbalsts Latvijas enerģētikai, tai skaitā biodegvielas ražošanai.

1.4. Pārskatīsim nodokļu politiku, atvieglojot nodokļu slogu maznodrošinātajiem iedzīvotājiem.

1.5. Atbalstīsim līdzekļu palielināšanu lauksaimniecībai un lauku infrastruktūrai (ceļiem, elektrifikācijai, telefonizācijai).

2. Mēs apturēsim bezjēdzīgos eksperimentus veselības aizsardzības jomā. Palielinot līdzekļus veselības aizsardzībai, vienlaicīgi tiks panākts, lai katrs cilvēks varētu brīvi apmeklēt vēlamo ārstu. Tiks uzlabota bērnu un veco ļaužu veselības aprūpe, aktivizēta personiskā atbildība par veselību. Katra iedzīvotāja personiskajā kontā tiks uzkrāti veselības uzturēšanai nepieciešamie līdzekļi.

3. Mūsu sociālās politikas stūrakmens ir Latvijas bērnu nākotne. Tiks palielināts atbalsts jaunajām, it īpaši daudzbērnu ģimenēm, pastiprināta bērnu aizsardzība, nepieļaujot, ka viņi nonāk noziedzīgo grupējumu un atkarības vielu iespaidā.

4. Mēs atbalstīsim zaļo pasaules uztveri un dzīves veidu – katram iedzīvotājam jānodrošina tiesības uz veselīgu un tīru pārtiku, sakoptu vidi. Nepieļausim publisko dabas resursu un ainavisko vietu iztirgošanu lielkapitāla pārstāvjiem.

5. Pilnveidot Latvijas valsts izglītības sistēmu atbilstoši darba tirgus attīstības prasībām, veicināt pedagogu un augstskolas pasniedzēju algu sistemātisku paaugstināšanu, nodrošinot augsti kvalificētu mācību spēku saglabāšanu un piesaistīšanu valsts mācību iestādēs. Kā prioritātes izvrzam lauku skolu saglabāšanu, pilnveidojot tās. Tiks pilnveidota studentu kreditēšanas sistēma. Valsts pasūtījumam kredītus garantē valsts, dzēšot kredītus, ja absolvents nostrādājis 3 gadus pēc valsts norīkojuma.

6. Veidosim Latviju kā nacionālu, daiļu un spēcīgu valsti, ar latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu un latviešu kultūru kā dominējošo. Mēs iestājamies par to, ka tikai latviešu tautai ir tiesības noteikt Latvijas valsts nākotni.

7. Mēs atbalstīsim Latvijas pievienošanos NATO, bet, iestājoties ES, prasīsim vienlīdzības principu ievērošanu, nepieļaujot nevienlīdzīgas konkurences apstākļus mūsu preču ražotājiem un jebkādu Latvijas iedzīvotāju diskrimināciju.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!