Raksts

Vislatvijas krievu skolu aizstāvju kongresa rezolūcijas


Datums:
09. marta, 2009


Autori

Providus


Vislatvijas Krievu skolu aizstāvju kongress 2003.gada 6.martā atzinis, ka Latvijā agrīnā stadijā iezīmējas etniskais konflikts, jo skolu reforma kurina nacionālo naidu un nopietni apdraud valsts stabilitāti

. Lai protestētu pret šo reformu, plānots līdz 1.maijam organizēt vispārējo Latvijas skolu streiku un masu manifestāciju Rīgā, bet pēc 1.septembra – akciju “Tukšās skolas”, ko turpināt līdz pilnīgai prasību apmierināšanai.

Uzskatot kongresu par Latvijas krievvalodīgās kopienas pilnvērtīgu forumu, delegāti kā valsts stabilitātes vienīgo garantiju uzskata:

  • visu līmeņu valsts finansētās izglītības krievu valodā atjaunošanu;
  • LR pilsonības piešķiršanu pieteikuma kārtībā visām personām, kurām ir “LR nepilsoņa “statuss;
  • oficiālās valodas statusa piešķiršanu krievu valodai saskaņā ar Vispārējās mazākumtautību aizsardzības konvencijas prasībām.

Kongress aicina Eiropas Parlamentu vēlreiz atgriezties pie jautājuma par to, kā Latvija izpilda Kopenhāgenas politiskos kritērijuas, kas nepieciešami dalībai ES, kā arī ierosina Eiropas Padomei atsākt Latvijas monitoringa procedūru. Aicinājumā latviešu tautai atzīts, ka vairākuma diktatūra nav demokrātija, bet gan nacionālboļševisms un piedāvāts kopīgiem spēkiem iespaidot politiķus

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!