Raksts

VIDEO: Uzturēšanās atļaujas – slazds vai izdevība?


Datums:
23. septembris, 2013


Autori

Providus


Foto: Marta Herca

Straujš imigrantu pieplūdums, Latvijas zemes izpārdošana ārzemniekiem un neadekvāta cenu celšanās nekustamā īpašuma tirgū - ir populārākie argumenti pret sistēmu - „investīcija Latvijā apmaiņā pret pagaidu uzturēšanās atļauju”. Cik samērojami ir sistēmas sniegtie ieguvumi un radītie zaudējumi?

2010. gadā Imigrācijas likumā nostiprināta sistēma – „investīcija Latvijā apmaiņā pret pagaidu uzturēšanās atļauju”. Tās atbalstītāji uzsver, ka šis ir bijis veiksmīgs paņēmiens kā valstij piesaistīt finanšu ieguldījumus no ārvalstīm. Cik samērojami ir sistēmas sniegtie ieguvumi un radītie zaudējumi? Kā rīkoties turpmāk – atcelt līdzšinējo kārtību vai mainīt šajā sistēmā nosacījumus?

Domapmaiņas panelī piedalās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece migrācijas jautājumos Maira Roze, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (NA), nekustamo īpašumu tirdzniecības uzņēmuma “Latio” valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns un ekonomists Jānis Ošlejs. Diskusiju vada Baiba Strautmane.

Domapmaiņu rīko sabiedriskās politikas portāls politika.lv un Konrāda Adenauera fonds, tā notika 18. septembrī Birojnīcā, Berga bazārā.

Vairāk bilžu politika.lv facebook lapā


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!