Raksts

VIDEO: Pirmsskolas izglītība tikai latviski. Lieki, pāragri vai pēdējais brīdis?


Datums:
17. oktobris, 2013


Autori

Providus


Foto: Krzysztof Pacholak

Kad būs pienācis īstais brīdis, lai apmācība pirmsskolās pārietu no latviešu valodas pulciņiem uz komunikāciju tikai valsts valodā?

Lai mazākumtautību bērni, izaugot un sākot skolas gaitas būtu gatavi mācībām latviešu valodā, spētu sazināties ar vienaudžiem vienā valodā un nākotnē veidotu vienotu, ne sašķeltu sabiedrību latviešu valodas pamats jāieliek jau agrīnā vecumā. Nacionālās Apvienības priekšlikums par grozījumiem Izglītības likumā, kas paredzētu pāreju uz izglītību pirmsskolas iestādēs tikai latviešu valodā, koalīcijā uztverts nevienprātīgi un bez liela entuziasma. Kad būs pienācis īstais brīdis, lai apmācība pirmsskolās pārietu no latviešu valodas pulciņiem uz komunikāciju tikai valsts valodā?

Domapmaiņas panelī piedalījās Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), Saeimas izglītības, zinātnes un kultūras komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V), Rīgas domes izglītības un sporta komitejas vadītājas vietniece Ausma Cimdiņa (SC), Latviešu valodas aģentūras Izglītības nodaļas vadītāja, direktora vietniece Dace Dalbiņa un Cilvēktiesību centra pētniece Sigita Zankovska-Odiņa. Nacionālā apvienība dalībai diskusijā deleģēja savu speciālistu izglītības jautājumos Edvardu Ratnieku.

Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Diskusiju organizē sabiedriskās politikas portāls politika.lv un Konrāda Adenauera fonds, tā notika 16.oktobrī, Birojnīcā, Berga bazārā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!