Raksts

VIDEO: Pilsoņu debates par imigrāciju


Datums:
09. jūnijs, 2014


Autori

Providus


Foto: S.Babikovs

Atvieglot iebraucēju nodarbināšanu noteiktās nozarēs, uzlabot viņu sociālo aizsardzību, kā arī nodrošināt obligātus integrācijas kursus, - šie ir daži no debašu dalībnieku priekšlikumiem, kā Latvijas sabiedrībai gūt labumu no imigrācijas procesa.

Kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju un palielināt imigrācijas procesu radītos ieguvumus? Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem un izstrādātu rīcībpolitikas priekšlikumus, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 7.-8.jūnijā Rīgā rīkoja Pilsoņu debates par imigrāciju. Debašu rezultāti tiks izmantoti, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim.

Svarīgākie dalībnieku priekšlikumi ir – atvieglot iebraucēju nodarbināšanu noteiktās nozarēs, uzlabot viņu sociālo aizsardzību, kā arī nodrošināt visiem iebraucējiem obligātus integrācijas kursus, uzsākot dzīvošanu Latvijā.

Dalībnieki arī ierosina atvieglot ārvalstu studentu nodarbināšanu pēc Latvijas augstskolu pabeigšanas un ļaut visiem iebraucējiem saņemt valsts apmaksātu neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Debatēs piedalījās 25 Latvijas iedzīvotāji, kas aicināti pēc nejaušās atlases principa, lai dalībnieku kopums atspoguļotu Latvijas sabiedrības daudzveidību (dažādas vecuma grupas, reģionus, profesijas, izglītības līmeņus un tautības).

Vairāk par priekšlikumiem un debašu metodoloģiju skatiet prezentācijā.

Diskusija: ‘Imigrācijas riski un iespējas, Latvijas sabiedrības nākotnes attīstības scenāriji’. Piedalās Ruta Porniece, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izglītības un nodarbinātības eksperte, Pēteris Leiškalns, Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts sociālās drošības un veselības aizsardzības jomā un Igors Tipāns, Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks.

Diskusija ar amatpersonām un politiķiem, kā labāk sadzīvot ar imigrāciju?
Pēc debašu rezultātu prezentācijas diskusijas centrā ir jautājums, ko amatpersonas un politiķi dara un darīs, lai šos priekšlikumus ieviestu, un ja nē, kāpēc? Politiķi vērtē, kā dalībnieku idejas sasaucas ar topošo Imigrācijas politikas koncepciju un spēkā esošo imigrantu integrācijas politiku. Diskusijā piedalās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze, Kultūras ministrijas Sabiedriskās integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga un politisko partiju pārstāvji – Rihards Plotka (Latvijas Zaļā partija) un Nikolajs Kabanovs (Saskaņas Centrs).

(Kopsavilkums: Imigrācija Latvijāpdf)

Foto no pasākuma

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Pilsoņu debates par imigrāciju organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates notiek projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja” kopā ar PROVIDUS. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti – Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!