Raksts

VIDEO: Pilsētu sarukšana – beigas vai iespēja attīstībai?


Datums:
24. oktobris, 2013


Autori

Providus


Foto: Marek Paju

Retināta un mazāk apdzīvota vieta vienmēr būs dārgāka izvēle. Visiem, kas to nevar atļauties, būs jādzīvo koncentrētās teritorijās.

‘Mēs neesam nolemti. Sarukšana nav beigas. Pat labas pārvaldības un atbildīgu pilsoņu klātbūtnē ir vajadzīgs reālistisks skats uz ikdienu, ‘ atzīst antropologs Viesturs Celmiņš diskusijā par attīstības iespējām pilsētu un valsts sarukšanas apstākļos.

Diskusija notika 23.oktobrī, tajā piedalījās antropologs Viesturs Celmiņš, Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Māris Kučinskis, Labklājības ministre Ilze Viņķele, investīciju baņķieris ‘Prudentia’ Ģirts Rungainis un citi.

Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris ‘Prudentia’: ‘Pilsētas ir augstākais civilizācijas veidojums. Cilvēki ir tuvu kopā, ātri apmainās ar idejām, bagātinās, iemācās viens no otra, tādējādi palielina darba ražīgumu. Urbanizācija notiek pasaulē un neizbēgami arī Latvijā. Mums ir mazapdzīvota milzīga valsts. Jautājums ir – ko no visa, kas mums ir, mēs varam uzturēt un vai pilsētas labi darbojas?”


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!