Raksts

Video: Pašvaldības –- mazās karaļvalstis?


Datums:
28. janvāris, 2013


Autori

Providus


Foto: Damian Hunt

Samazināt deputātu skaitu pašvaldībās un aizliegt pašvaldību deputātiem amatu apvienošanu. Vai iecerētās izmaiņas likumā būs pietiekamas, lai kvalitatīvi uzlabotu deputātu darbu un iznīdēs „mazo karaļvalstu” apziņu pašvaldībās?

Jau tuvākajā laikā šos grozījumus likumā „Par pašvaldībām” Saeima gatavojas skatīt trešajā lasījumā. Aizliegums apvienot amatus pašvaldībās gan neattieksies uz ostām, un kandidēt pašvaldību vēlēšanās varēs arī apsūdzētie.

Domapmaiņas panelī piedalās Saeimas, valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas deputāte Lolita Čigāne (Vienotība), Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis, Latvijas Universitātes, Ekonomikas fakultātes Publiskās pārvaldes katedras asociētā profesore Inga Vilka, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš.
Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Sabiedriskās politikas portāla politika.lv un Konrāda Adenauera fonda rīkotā domu apmaiņa „Pašvaldības – mazās karaļvalstis?” notika 16.janvārī Birojnīcā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!