Foto: Artiii
Uz vīriešiem tiek izdarīts spiediens būt veiksmīgiem, uzņēmīgiem, pelnošiem un emocionāli neiedragājamiem, tikmēr sievietes ir emocionālas un ēteriskas būtnes, kuras interesē skaistas kurpes un iknedēļas horoskops. Kā mediji piedalās šo stereotipu atražošanā?
2011.gadā ASV uzņemtās dokumentālās filmas „Miss Representation” centrā ir pētījums par sieviešu atspoguļojumu plašsaziņas līdzekļos – izklaides kultūrā, reklāmās, ziņu raidījumos un publiskajā telpā kopumā. Filmas sauklis „Tu nevari būt tā, ko tu neredzi” aktualizē jautājumu – kā mediji ietekmē nepietiekamo sieviešu reprezentāciju valsts pārvaldē, uzņēmējdarbībā un citās jomās?
Latvijas sabiedrībā valda stereotipi, kādai ir jābūt sievietei un kādam – vīrietim. Šos stereotipus lielā mērā ir radījuši un ikdienā „dzīvus” uztur plašsaziņas līdzekļi. Reklāmās sievietes tiek parādītas kā nedzīvi, pasīvi subjekti, greznumlietas vai balvas. Cik lielā mērā mediji Latvijā veido sabiedrisko domu un prasības pret sievietēm un vīriešiem? Kā šie kultivētie stereotipi ierobežo sievietes un vīrieša iespējas personiskajai izaugsmei un brīvībai?
Diskusijas tēmas: kā Latvijas medijos tiek atspoguļotas sievietes un vai mēs saskaramies ar līdzīgām problēmām kā ASV un citviet Eiropā. Diskusijas dalībnieki: LU SZF Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzēja, dzimtes pētniece Marita Zitmane, aģentūras MOOZ! radošais direktors Ēriks Stendzenieks, žurnāliste Baiba Strautmane, Playboy žurnālists Ivars Āboliņš, Monday.lv veidotāja Iluta Skrūzkalne. Diskusiju vada PROVIDUS pētniece Linda Curika.
Pasākums notika 6.novembrī, kinoteātrī Kinobize.
Projekts tiek realizēts ar ASV vēstniecības Mazo grantu programmas finansiālu atbalstu.