Raksts

VIDEO: Mediju struktūrvienība – atbalsts attīstībai vai cenzūras drauds?


Datums:
17. novembris, 2013


Autori

Providus


Vai atsevišķas mediju struktūrvienības izveide Kultūras ministrijā palīdzēs nozarei attīstīties un tā nostāsies vārda brīvības sardzē, vai tieši pretēji – kļūs par birokrātisku šķērsli, kas ar laiku var pārtapt par ieroci politiķu rokās mediju neatkarības ierobežošanai?

Mūsu valstī līdz šim nav bijusi tāda institūcija, kas atbild par mediju politikas veidošanu un politiskajām iniciatīvām mediju nozares attīstībai. Pašregulācijas mehānismi ieviesti, tomēr darbojas fragmentāri. Iecere veidot atsevišķu mediju struktūrvienību Kultūras ministrijā ieguvusi gan atbalstītājus, gan arī pretiniekus.

Domapmaiņas panelī piedalās Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants, Kultūras ministrijas informatīvās vides integrācijas nodaļas vadītājs Andris Mellakauls, Latvijas Žurnālistu Asociācijas valdes locekle, žurnāla „Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele un Latvijas preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš.

Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Portāla politika.lv un Konrāda Adenauera fonda kopīgi rīkotā domu apmaiņa „ Mediju struktūrvienība – atbalsts attīstībai vai cenzūras drauds?„ notika 13. novembrī, Birojnīcā, Berga bazārā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!