Raksts

VIDEO: Kā vērtēt Latvijas dalības Eiropas Savienībā desmitgadi?


Datums:
27. aprīlis, 2014


Autori

Providus


Foto: kurafire

Maijā apritēja 10 gadi, kopš Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti. Kādas izmaiņas notikušas mūsu sabiedrībā un tautsaimniecībā?

Vai to iemesls ir Latvijas padarītie mājas darbi vai ES dalības ietekme? Un kādi būtu galvenie uzdevumi nākamajiem 10 gadiem?

Diskusijas pamatā ir publikācija par Latvijā notikušajām izmaiņām 10 sabiedrības attīstībai nozīmīgās jomās – labklājībā, darba tirgū un uzņēmējdarbībā, izglītībā, lauksaimniecībā un zivsaimniecībā, vidē un enerģētikā, veselībā, migrācijā un integrācijā, iekšējā drošībā, pārvaldībā, kā arī ārpolitikā. Publikāciju gatavo PROVIDUS pētnieki, kā arī Baltijas Starptautiskās Ekonomikas Politikas Studiju Centra, Latvijas Ārpolitikas institūta, Austrumeiropas politikas pētījumu centra, Zemnieku Saeimas, Zaļās Brīvības, Pacientu ombuda un individuāli eksperti.

Pasākuma mērķis ir izdarīt datos balstītus secinājumus par notikušajām izmaiņām un nākotnes uzdevumiem. Pasākumu ievada publikācijas prezentācija, kā arī ieskats Latvijas iedzīvotāju vērtējumos par ES dalības ieguvumiem un zaudējumiem. Dalībnieku viedokļus par 10 jomās notikušajām izmaiņām un to iemesliem, aicinājām izteikt, izmantojot balsošanas ierīces, kurās iegūto materiālu PROVIDUS apkopos, lai to varētu izmantot tālākā pētniecībā un diskusijās.

Diskusiju rīko PROVIDUS sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju, EP Informācijas biroju un EK pārstāvniecību Latvijā. Projektu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

(Pasākuma programmapdf)

Prezentācija ("Kā vērtēt Latvijas dalības Eiropas Savienībā desmitgadi?" un diskusijas laikā notikušo balsojumu rezultāti pdf)

Diskusija notika 6.maijā ES mājā


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!