Raksts

VIDEO: Kā novērst vardarbību un pazemošanu skolās?


Datums:
26. septembris, 2013


Autori

Providus


Foto: trix0r

Emocionāli, fiziski vai verbāli - jebkurā no šiem veidiem var izpausties pazemošana un vardarbība. Bērnu un jauniešu vidū izglītības iestādēs vardarbības gadījumi jau kļuvuši teju par ikdienu. Biežākie pazemošanas iemesli meklējami gan ģimenes sociālajā stāvoklī, gan bērna „citādībā” vai pat labās sekmēs.

Kas veicina agresijas izpausmes pret vienaudžiem un kādas var būt pazemošanas sekas? Atbildība par pazemošanas gadījumiem bieži tiek novelta uz skolu, tomēr – cik ģimene un sabiedrība ir līdzatbildīga par mācību iestādē notiekošo?

Diskusijas panelī piedalāsTiesībsarga biroja bērnu tiesību aizsardzības nodaļas vadītāja Laila Grāvere, centra „Dardedze” programmas „Drosme draudzēties” vadītāja Baiba Drone, pshioterapeite Gunta Andžāne, Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Iveta Daukšte, Izglītības ministrijas Izglītības departamenta vadītājas vietniece Baiba Bašķere un Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta juriskonsulte Evita Miezāne. Diskusiju vada Baiba Strautmane.

_____________________________________
Diskusija notika 25. septembrī Kaņepes Kultūras centrā.
Diskusiju finansē Eiropas Padomes LGBT projekts


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!