Raksts

VIDEO: Jesajas Berlina diena


Datums:
05. jūnijs, 2014


Autori

Providus


Vai privātums ir miris? Kāda ir spriedze starp novērošanu un brīvību? Skatieties debates, diskusijas un Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa lekciju, kas veltīta Rīgā dzimušā filozofa Jesajas Berlina piemiņai.

Sorosa fonds – Latvija (SFL) un Jesajas Berlina biedrība rīko ikgadējās Jesajas Berlina dienas pasākumus ar mērķi godināt izcila domātāja, ideju vēsturnieka un rīdzinieka Jesajas Berlina piemiņu.

Jesaja Berlins dzimis Rīgā 1909. gada 6. jūnijā, vēlāk kļūstot par vienu no pasaules ievērojamākajiem 20. gadsimta domātājiem un liberālās domas paudējiem, kas vienmēr ir atzinis savu saikni ar Rīgu. Šogad apritēs 105 gadi kopš viņa dzimšanas.Berlina dienas mērķis ir godināt izcilā domātāja piemiņu, kā arī diskutēt par viņa aizstāvētājām vērtībām: plurālismu, liberālismu, iecietību un personīgo brīvību.

Iesakām Berlina eseju krājumu ‘Četras esejas par brīvību‘, kas lejuplādējams par brīvu!

Jauniešu debates “Privātums ir miris”. Baltijas valstu jauniešu debates notiek sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju.

Ekspertu diskusija “Novērošana un brīvība”. Piedalās:
Stjuarts Armstrongs, Cilvēces nākotnes institūta pētnieks, Oksfordas universitāte, Rafaels Bērs, The New Statesman politikas redaktors, Lielbritānija, Jānis Kažociņš, bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs, Vincents Muellers, filozofijas profesors, Tesaloniki Amerikas Koledža, Grieķija

Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija. Tomass Hendriks Ilvess, Igaunijas prezidents

Jesajas Berlina dienas pasākumus organizē Sorosa fonds – Latvija un Jesajas Berlina biedrība. Pasākumu norisi atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, interneta žurnāls Satori.lv, portāls Politika.lv un Delfi.lv.

Vairāk par pasākumu

Diskusijas pārraide portālā politika.lv nodrošināta projekta “PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!