Raksts

VIDEO: Inovācijas, augstākā izglītība, ilgtspēja


Datums:
01. septembris, 2013


Autori

Providus


Foto: Keoni Cabral

Tehnoloģiju uzņēmēji un entuziasti, pētnieki, izgudrotāji, esošie un potenciālie studenti, riska kapitālisti, augstākās izglītības pārstāvji un Latvijas tehnoloģiju ekosistēmas attīstības aktīvisti - visi satiekas pirmajā "RHTU summer meetup 2013".

Augstākās izglītības izmaksas pasaulē strauji pieaug, darba devēju piedāvātais atalgojums nespēj tās pārskatāmā periodā kompensēt. Kāds ir ilgtspējīgs risinājums? Vai kopā strādāšanas tendencēm ir kaut kas kopīgs ar augstāko izglītību?

Kāda ir aktuālā situācija pasaulē ar brīvās pieejas masveida tālmācības kursu[ 1 ] izplatību un trīs vadošajām platformām – Udacity, Coursera un Edx? Vai nākotnē tie var aizstāt tradicionālās universitātes?

Kādam ir jābūt ilgtspējīgam risinājumam jaunu tehnoloģiju, inovāciju radīšanai augstskolu izpētes centros un to transformēšanai pelnošos projektos?
Kāpēc augstskolu absolventu izveidotie tehnoloģiju iesācējuzņēmumi katastrofāli reti saņem riska kapitāla finansējumu?

Šie ir tikai daži temati, par ko diskutēja Riga High Tech University Foundation kārtējā sanākšanā[ 2 ]„RHTU summer meetup 2013”, 28. augustā.

Tīklošanās ievadā runās Rīgas augsto tehnoloģiju izglītības biedrība pārstāvji, Latvijas Universitātes rektors un Kalifornijas Universitātes Berklijas viesprofesors Mārcis Auziņš, Udacity attīstītāja Gundega Dēķena un Cranfield University MSc un PP01 Pikes Peak Latvijas elektroauto komandas vadītājs Kristaps Dambis.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!