Raksts

VIDEO: Iestāžu vadītāju atlase – politizēta


Datums:
23. aprīlis, 2014


Autori

Providus


Foto: tanakawho

Valsts iestāžu vadītāju atlases procedūru paredzēts centralizēt Valsts kancelejas rokās, taču satrauc tas, ka vienas daļas deputātu vidū ir lieli iebildumi un viņi gribētu atstāt esošo kārtību, problēmu skaidro PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš.

Valsts kancelejas sagatavotos grozījumus pētnieks atzīst par būtisku soli, kas uzlabotu pārvaldību Latvijā. Process, kādā šobrīd notiek valsts iestāžu vadītāju atlase, ir neefektīvs, aizklāts, brīvu konkurenci neveicinošs, netiek vērtēts pretendenta godaprāts, iepriekšējie pārkāpumi, parādsaistību apmērs un citi korupcijas riskam pakļauti faktori, piemēram, interešu konflikti. Tāpēc svarīgi pēc iespējas drīzāk profesionalizēt atlases kārtību, kas paveicams ar skaidras kārtības un profesionāli nozīmīgu kritēriju palīdzību.

Likumprojekts šobrīd atrodas starp otro un trešo lasījumu, komisijā vēl apspriedīs deputātu priekšlikumus.

(Vēstule Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijaipdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!