Raksts

VIDEO: Diskusija par Latvijas ārpolitiku, drošības un ārējās ekonomikas politiku


Datums:
19. februāris, 2015


Autori

Providus


Foto: Jamie Dobson Photography

20.janvārī notika publiska diskusija par šībrīža situāciju un turpmākajiem virzieniem Latvijas ārpolitikā. Piedāvājam diskusijas ierakstu.

Šajā pasākumā tika prezentētas arī jaunās Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) publikācijas Latvijas ārpolitikas un drošības politikas gadagrāmata 2015 un Baltijas valstu ekonomikas diplomātija.

LĀI mērķis ir piedāvāt neatkarīgu vērtējumu par Latvijas ārpolitiku 2014. gadā, kā arī sniegt perspektīvu un rekomendācijas 2015. gadam. Diskusijā piedalās Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieki Kārlis Bukovskis, Diāna Potjomkina un Viljar Veebel, un to moderēs Andris Sprūds. Papildus komentārus par drošības jautājumiem sniedz Jānis Kažociņš (Ārlietu ministrija / Aizsardzības ministrija). Pasākumā uzrunu teiks arī Werner Rechmann (Fridriha Eberta fonda eksperts).

LĀI ik gadus pārskata Latvijas ārpolitiku un drošības politiku, publicējot Latvijas ārpolitikas un drošības politikas gadagrāmatu. Gadagrāmatas mērķis ir veicināt izpratni par Latvijas politiku, kā arī iespējām un bažām 2015. gadā. Šoreiz īpaša uzmanība tiek pievērsta Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības padomē, kuras laikā viens no svarīgākajiem notikumiem ir Austrumu partnerības samits. Arī sadarbībai ar Centrālāziju ir liela nozīme prezidentūras laikā. Taču saspīlējums Ukrainas krīzes kontekstā paliek būtiska drošības problēma 2015. gadā.

Otrajā publikācijā, Baltijas valstu ekonomikas diplomātija, tiek pētītas ekonomikas interešu veicināšanas problēmas reģionā. Publisko institūciju un uzņēmumu nelielais izmērs un pieredzes trūkums ir galvenā problēma, kas ir jāatrisina, lai konkurētu ar vairāk attīstītām valstīm un reģioniem. Abas publikācijas bez maksas būs pieejamas prezentācijā un LĀI mājaslapā (arī tās sponsorēja FES).

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!