Raksts

VIDEO: Diskusija ‘Laba pārvaldība Latvijā – vai tālu līdz tam?’


Datums:
10. aprīlis, 2014


Autori

Providus


Kā celt valsts pārvaldē pieņemto lēmumu kvalitāti un uzlabot dialogu starp sabiedrību un lēmumu pieņēmējiem?

Diskusijas jautājumi ir – lēmumu pieņemšanas process Latvijā, vide un iespējas to uzlabot – vai valsts pārvaldē un Saeimā ir pietiekama ekspertīze, kā veicināt labu pārvaldi ar mediju un pilsoniskās sabiedrības iesaisti un kādas iespējas Latvijai var sniegt pievienošanās OECD[ 1 ]. Iespējas labas pārvaldības uzlabošanai Latvijā analizētas arī ar dažu piemēru palīdzību no enerģētikas un ceļu būves jomām.

„Prasība dialogam ar dažādām sabiedrības grupām lēmumu pieņemšanas laikā ir iestrādāta likumdošanā jau ilgākā laika periodā, taču praksē to ierobežo kapacitātes, laika, zināšanu trūkums gan organizēto sabiedrības grupu vidū, gan lēmumu pieņēmēju pusē. No vienas puses, politiķiem un valsts pārvaldei ir jāspēj reaģēt uz pārmaiņām ātri. No otras puses, kvalitatīva rezultāta sasniegšanai ir nepieciešams ilgāks laiks un lielāki resursi. Vai varam izdarīt kādus secinājumus par nepieciešamajām izmaiņām, lai veicinātu analītisko kapacitāti abās pusēs un efektīvāku sabiedrības iesaistes procesu?,” atzīmē Juris Ozoliņš, enerģētikas eksperts un diskusijas dokumenta „Kā labāk pārvaldīt Latviju un atgūt uzticību valsts un pilsoņu starpā?„ autors.

Diskusijas pirmajā daļā eksperti runā par uzticības atjaunošanu starp sabiedrību un lēmumu pieņēmējiem. Sarunā piedalās Ministru prezidenta padomnieks Ints Dālderis, Latvijas Radio žurnālists Artjoms Konohovs un Sabiedriskās politikas centra „Providus” direktore Dace Akule.

Diskusijas otrajā daļā – eksperti analizē vēlamo labas pārvaldes vērtību ietvaru, kā arī tādu starptautisko organizāciju kā OECD un Starptautiskās enerģētikas aģentūras labas pārvaldes prasības dalībvalstīm. Piedalās Sorosa fonds – Latvija programmu direktore Ieva Morica, biedrības „Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš, enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš un portāla Manabalss.lv dibinātājs Kristofs Blauss.

Diskusijas detalizētā programma

Diskusija notika 10. aprīlī.

Diskusiju materiālu „Kā labāk pārvaldīt Latviju un atgūt uzticību valsts un pilsoņu starpā?” sagatavojis Juris Ozoliņš. Tas ir pieejams šeit.

Diskusiju ciklu par dzīves kvalitāti Latvijā Sorosa fonds – Latvija uzsāka 2013.gada rudenī. Šis diskusiju cikls ir iecerēts kā sarunu platforma par aktuālajiem Latvijas attīstības jautājumiem, lai rosinātu diskusiju un izvirzītu piedāvājumus ilgtspējīgai un harmoniskai Latvijas attīstībai, iesaistot lēmumu pieņēmējus, politiķus, pilsonisko sabiedrību, uzņēmējus. Diskusijas norisinās aptuveni reizi divos mēnešos. Līdz šim rīkotas šādas diskusijas: Teritoriju attīstība sarūkošā Latvijā; Transporta sistēma Latvijas reģionos un ceļu infrastruktūra; Ko sagaidām no augstākās izglītības Latvijā?; Latvijas uzņēmējdarbības vide – batuts vai skrejceļš?

Diskusijas pārraide portālā politika.lv nodrošināta projekta “PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!