Raksts

VIDEO: Diskusija ‘Ko sagaidām no augstākās izglītības?’


Datums:
26. janvāris, 2014


Autori

Providus


Kā Latvijas augstskolām nodrošināt kvalitatīvu augstāko izglītību?

Sākotnēji notika studentu debate par tēmu „Valstij jānodrošina bezmaksas augstākā izglītība”. Sarunā arī piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa, Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Zinātņu prorektors Tālis Juhna, Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs, LTRK viceprezidents un Zināšanu ekonomikas padomes vadītājs Aigars Rostovskis.

Diskusijas otrās sesijas uzdevums bija augstskolu galveno prioritāšu definēšana, lai tās varētu realizēt trīs sabiedrības uzdevumus – „zināšanu vairošana”, „speciālistu sagatavošana” un „inovācija”.

Diskusiju rīko Sorosa Fonds-Latvija un tā notika 23.janvārī.

Diskusijas pārraide portālā politika.lv nodrošināta projekta “PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!