Raksts

Video: Atklātības metaforas un praktiskā rīcībpolitika


Datums:
23. aprīlis, 2013


Autori

Providus


Foto: Somalia ya swan

Ko mūsdienās saprotam ar informācijas atklātību un ko no tās sagaidām?Pie kādiem nosacījumiem atklātība vispār var sniegt vēlamos efektus?

Atklātības tēma Latvijā bijusi neatņemama pretkorupcijas un tiesiskuma debašu sastāvdaļa vismaz 15 gadus.

Tomēr joprojām ir daudzi, līdz galam neatbildēti jautājumi: Kas būtu jādara pilsoņiem, lai valsts publiskotie dati nepaliktu par apskatei izliktu, bet nevienam nevajadzīgu informāciju? Vai Latvijā pastāvošās publisko personu informācijas atklātības normas un mehānismi ir atbilstoši iecerēto (vēlamo) mērķu sasniegšanai?

Diskusiju vada Valts Kalniņš, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētnieks
Diskusijas paneļa dalībnieki: Linda Austere – Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS asociētā pētniece, Anita Brauna– nedēļas žurnāla “Ir” žurnāliste, Veiko Spolītis – Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, Inese Voika, Sabiedrības par atklātību – Delna padomes priekšsēdētāja.

Diskusijas intelektuālais atspēriena punkts – Lindas Austeres raksts “Iestrēguši atklātības metaforās”, kas izdots sērijā Korupcijas °C:

Lindas Austeres pētījums sagatavots, un diskusija organizēta ar Sorosa fonda Latvija finansiālu atbalstu.

PROVIDUS organizētā diskusija notika 24.aprīlī


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!