Raksts

Veselības ministrijas valsts sekretāra Ulda Līkopa viedoklis par NAP ieviešanu un uzraudzību


Datums:
04. aprīlis, 2006


Autori

Providus


Foto: Uldis Līkops; Foto - E. Rudzītis © AFI

Veselības ministrijas valsts sekretāra Ulda Līkopa viedoklis par NAP ieviešanu un uzraudzību

1. Kurai institūcijai būtu jāuztic NAP ieviešanas un uzraudzības funkcijas? Vai tā būtu kāda no jau esošām, vai arī jāveido jauna?

Jau šobrīd katra nozares ministrija, atbilstoši savai kompetencei, ir atbildīga par nozares politikas īstenošanu, tai skaitā arī starpnozaru koordināciju. Protams, Nacionāla attīstības plāna realizācija var prasīt papildus resursus, tomēr ievērojami mazākus, nekā jaunas institūcijas izveidošana.


2. Vai Jūs atbalstāt nostāju, ka nozaru ministriju rīcības plāni un arī ikgadējie budžeta plāni būtu pakārtojami vienam nacionālajam attīstības plānošanas „jumta” dokumentam? Vai tas ir iespējams?

Jā.

3. Kas, Jūsuprāt, nozaru ministrijām visvairāk traucē (vai trūkst), lai ieviestu vidēja termiņa budžeta plānošanu?

Veselības ministrija ir izstrādājusi vidēja termiņa plānošanas dokumentu „Veselības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam”, kuras mērķis ir uzlabot vidēja termiņa budžeta plānošanas procesu, tieši saistot politikas ilgtermiņa plānošanas dokumentus un pasākumus to ieviešanai ar pieejamo finansējuma apjomu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!