Raksts

Veloceliņi Rīgā – krīze galvās


Datums:
22. maijs, 2013


Autori

Providus


Foto: S.Babikovs

Rīga ir sarūkoša pilsēta, iedzīvotāju skaits samazinās, iedzīvotāji nav apmierināti ar publisko telpu - riteņbraucēju skaits pēdējos piecos gados ir ļoti pieaudzis, kas radījis nozīmīgas problēmas. Kā uzlabot pilsētas infrastruktūru, lai tā būtu draudzīga gan velobraucējiem, gan gājējiem?

Kāpēc līdzšinējie risinājumi – veloceliņš Skolas ielā un centieni celiņus veidot uz gājēju rēķina ir uzskatāmi par neveiksmēm? Kuras ir kritiskākās, bīstamākās, intensīvākās vietas pilsētā? Varbūt Rīgā tiešām nav vietas? Kāds ir Rīgas mēra kandidātu redzējums tuvākajiem 4 gadiem?

Diskusijā piedalās arhitekts, pilsētplānotājs Toms Kokins, politiķi, Rīgas mēra amata kandidāti – Nils Ušakovs (SC), Baiba Broka (NA), Guntis Belēvičs (Latvijas Zaļā partija), Sarmīte Ēlerte (V).

Diskusija notika 2.maijā un to rīkoja ‘Rīgas velo nedēļa‘.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!