Raksts

Valts Kalniņš: atalgojumu sistēma valsts uzņēmumos – stihiska


Datums:
06. janvāris, 2013


Autori

Providus Valts Kalniņš


Foto: jschneid

Šogad krietni palielinātas kapitālsabiedrību 'Latvijas Dzelzceļš' un 'Latvenergo' valdes locekļu algas. PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš vērtē, cik likumīgs un ētisks bijis šis lēmums.

“Galvenā problēma ar atalgojumu sistēmu valsts uzņēmumos ir tā, ka sistēma veidojas stihiski , varētu pat teikt patvaļīgi”, komentē Valts Kalniņš. Viņaprāt, nav starpība, vai uzņēmums pieder valstij vai privātam īpašniekam – nav pamata sagaidīt, ka uzņēmumos, kur akcionārs vai daļu īpašnieks ir valsts, amatpersonām jābūt gatavām strādāt par būtiski zemāku algu.

Pētnieks uzsver ka, lai sistēmu uzlabotu, pirmkārt, jābūt zināmam drošības tīklam, ka amatpersonu statusā nonāk augsti profesionāli cilvēki, otrkārt, jābūt skaidrai sistēmai šo cilvēku darbības izvērtēšanai un, treškārt, atalgojumu jāveido pēc loģiski pamatotas skalas.


Pavļuts un Ronis vērtēs valsts uzņēmumu valdes locekļu atalgojumu

Premjers uzdod SM un EM izvērtēt Latvenergo un Latvijas Dzelzceļa valdes locekļu algu palielināšanu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!