Raksts

Valdības darbi Zolitūdes traģēdijas izgaismoto sistēmisko kļūdu labošanai


Datums:
30. septembris, 2014


Autori

Providus


Foto: S.Babikovs

Domnīca PROVIDUS izvērtējusi valdības un Saeimas izpildītos, uzsāktos un vēl nepadarītos darbus, lai labotu Zolitūdes traģēdijas izgaismotās sistēmiskās kļūdas.

Vērtējumā par valsts likumdošanas un normatīvu aktu grozījumiem iekļauti 19 uzdevumi, no kuriem 13 uzsākti pildīt, trīs pabeigti, kamēr trīs uzdevumi nav izpildīti. Vērtējums publicēts portālā Providus.lv.

Vērtējumā nav iekļauti pašvaldību, tai skaitā, Rīgas domes normatīvo aktu grozījumi. Tāpat tas neanalizē institūciju darīto, lai stiprinātu sabiedrības drošības sajūtu, piemēram, pašvaldību būvvalžu veikto 557 būvju apsekošanu, vai Valsts darba inspekcijas veiktās pārbaudes lielveikalu tirdzniecības uzņēmumos, tai skaitā Maxima.

Raksta publikācija portālā politika.lv nodrošināta projekta “PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros. NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!